Girgensons izpilda četrus spēka paņēmienus NHL mačā (VIDEO)

21/03/2019 05:18
Zemgus Girgensons. Sportazinas.com

Astoto zaudējumu pēdējās deviņās spēlēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas mājās ielaida četrus vārtus pret Austrumu konferences ceturto spēcīgāko komandu Toronto ”Maple Leafs” un piedzīvoja neveiksmi ar 2:4.

Zemgus Girgensons kopā ar zviedru Johanu Larsonu un amerikāni Kailu Okposo spēlēja ”Sabres” ceturtajā virknējumā, taču laukumā pavadīja 14 minūtes un divas sekundes. Latvietis divas minūtes un vienu sekundi nospēlēja mazākumā, izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, izpildīja četrus spēka paņēmienus, kā arī otrās trešdaļas vidū nopelnīja divas soda minūtes un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Girgensons iepriekšējos divos mačos nopelnīja divus (1+1) rezultativitātes punktus, taču šoreiz nepiedalījās nevienā no komandas vārtu guvumiem. Šosezon 64 mačos Zemgus guvis četrus vārtus un izdarījis 12 rezultatīvas piespēles.

”Maple Leafs” pirmajā trešdaļā dominēja un izdarīja 19 metienus pa ”Sabres” vārtiem, taču vienīgos vārtus guva tieši Bufalo, kas pirmo 20 minūšu laikā vien septiņas reizes apdraudēja Toronto vārtu drošību. Mača rezultātu nepilnas piecas minūtes līdz pirmā perioda beigām atklāja Keisijs Mitelštats, kurš neveiksmīgi centās pārvirzīt ripu pretinieku vārtos pēc zviedru aizsarga Rasmusa Dālina piespēles, taču ieguva no laukuma apmales atlēkušo ripu un realizēja skaitlisko vairākumu – 1:0.

Viesi gan otrajā trešdaļā turpināja dominēt un guva divus bezatbildes vārtus. Otrā perioda ievadā ”Sabres” vārtu tuvumā esošais zviedru uzbrucējs Andreass Džonsons saņēma ripu no ”Maple Leafs” aizsarga Džeika Mazina un izdarīja piespēli Ostonam Metjūzam, kurš ar slidas palīdzību guva savus 35. vārtus šosezon un panāca 1:1. Savukārt nepinu pusotru minūti pirms otrās trešdaļas noslēguma Toronto labākais snaiperis Džons Tavaress izcēlās 41. reizi sezonā un izvirzīja ”Maple Leafs” vadībā (2:1).

Lai gan pēdējā trešdaļā mājiniekiem izdevās izlīdzināt spēles gaitu, Toronto rezultatīvākais spēlētājs Mičs Mārners vien 23 sekundes pēc pārtraukuma saņēma piespēli no Tavaresa un panāca ”Maple Leafs” divu vārtu pārsvaru – 3:1. Zviedrs Aleksandrs Nīlanders pēc nedaudz vairāk nekā piecām minūtēm, izpildot metienu bez ripas apstādināšanas, guva savus pirmos vārtus šosezon un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3), taču 33 sekundes līdz pamatlaika beigām Zaks Humans raidīja ripu tukšajos ”Sabres” vārtos un atjaunoja viesiem divu vārtu pārsvaru – 4:2.

Tādējādi viena no Austrumu konferences līderēm Toronto pārtrauca divu zaudējumu sēriju un izcīnīja vien otro uzvaru pēdējās sešās spēlēs, bet ”Sabres” cieta jau astoto neveiksmi pēdējos deviņos mačos. Ar 73 cīņās iegūtu 71 punktu Bufalo šobrīd ieņem vien 12 vietu Austrumu konferencē, bet par ”Sabres” vienu maču vairāk aizvadījusī ”Maple Leafs” ar 93 punktiem ir ceturtā Austrumu konferences spēcīgākā komanda.

Nākamo spēli Bufalo aizvadīs tikai pēc trim dienām (24. martā), kad viesosies pie Monreālas ”Canadiens”.