Girgensons “izskolo” Mareju izgājienā viens pret vienu, kaldinot uzvaru pret Bļugeru

29/09/2019 09:12

Latviešu hokejists Zemgus Girgensons naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika kaldināja viņa pārstāvētās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Bufalo “Sabres” panākumu pārbaudes mačā pret Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas “Penguins”.

“Sabres” guva panākumu pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 0:0, 1:0), Girgensonam gūstot vienus vārtus pamatlaikā.

Girgensons laukumā pavadīja 13 minūtes un 44 sekundes. Latvietis guva svarīgus vārtus trešajā trešdaļā, kad viņš izgājienā viens pret vienu apspēlēja pretinieku vārtsargu Metu Mareju un panāca 2:2, kas ļāva mačam turpināties papildlaikā.

Vēl latvietis izdarīja divus metienus pa vārtiem, veica divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku metienu un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +2, kas bija labākais rādītājs komandā.

Savukārt Bļugers 13 minūšu un 59 sekunžu laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, veica trīs spēka paņēmienus, kā arī dueli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Papildlaikā gan uzvarētājs netika noskaidrots, tādēļ bija jāaizvada pēcspēles metienu sērija. Latviešu hokejisti bullīšus neizpildīja, bet “Penguins” rindās vienīgo precīzo metienu izdarīja Kriss Letangs, kamēr “Sabres” sastāvā precīzi bija Teidžs Tompsons un Keisijs Midlsteds.

Pamatlaikā, neskaitot Girgensona vārtu guvumu, “Sabres” sastāvā atzīmējās arī Marko Skandela, kamēr “Penguins” rindās precīzi bija Patriks Hornkvists un Braiens Rasts.

Šajā spēlē savainojumu guva “Penguins” superzvaigzne Sidnijs Krosbijs, kurš nespēlēja pēdējās divās trešdaļās. Tāpat traumu guva arī cits Pitsburgas hokejists Braiens Rasts. “Viņi šobrīd atgūstas un skaidrākas atbildes, visticamāk, mums būs rīt,” pēc dueļa izteicās “Penguins” galvenais treneris Maiks Salivans.

Vēl latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas “Senators” ar rezultātu 3:4 (0:1, 2:1, 1:1, 0:1) papildlaikā piekāpās Monreālas “Canadiens”, kuras sistēmā ir cits latvietis Ņikita Jevpalovs. Balcers gan savainojuma dēļ šajā mačā nepiedalījās.