Girgensons nomet cimdus, ”Sabres” ielaiž četrus vārtus pēdējā trešdaļā (VIDEO)

19/12/2018 06:42

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) septīto neveiksmi pēdējos desmit mačos šonakt piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas ielaida četrus vārtus pēdējā trešdaļā un mājās ar 2:5 atzina Floridas ”Panthers” pārākumu.

Zemgus Girgensons kopā ar Teidžu Tompsonu un zviedru Jūhanu Larsonu spēlēja ceturtajā uzbrucēju trijniekā. Latvietis laukumā pavadīja 12 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja trīs sāncenšu metienus, saņēma piecas soda minūtes par cimdu nomešanu uz ledus un ieguva neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon 32 spēlēs Girgensons nopelnījis astoņus (3+5) rezultativitātes punktus.

”Sabres” pirmajā trešdaļā tikai sešas reizes apdraudēja pretinieku cietoksni, taču jau pašā mačā sākumā izvirzījās vadībā un guva vienīgos vārtus pirmajā periodā. Mača rezultātu jau ceturtajā minūtē atklāja mājinieku komandas labākais snaiperis Džefs Skiners, izceļoties jau 25. reizi sezonā un septītajā mačā pēc kārtas nopelnot vismaz vienu rezultativitātes punktu – 1:0.

Lai gan pamatlaika vidū Trojs Bouers izmantoja veiksmīgu ripas atlēkšanu no laukuma apmales pustukšo ”Sabres” vārtu priekšā un panāca izlīdzinājumu (1:1), mājinieki pēc nieka 51 sekundes vēlreiz pārņēma vadību. To Bufalo atgūt palīdzēja somu aizsargs Rasmuss Ristolainens, kurš pretinieku aizsardzības zonā saņēma ripu no Sema Reinhārta un devās tuvāk pretinieku vārtiem – 2:1.

”Sabres” otrajā periodā izpildīja 17 metienus pa pretinieku vārtiem, bet pēdējā trešdaļā atdeva ”Panthers” iniciatīvu un tika par to sodīta vairākiem zaudētiem vārtiem. Floridiešu kapteinis Aleksandrs Barkovs 41. minūtē izmantoja skaitlisko vairākumu un atjaunoja uz tablo līdzsvaru (2:2), pēc divām ar pusi minūtēm Jevgeņijs Dadonovs realizēja soda metienu un izvirzīja viesus jau vadībā ar 3:2, bet vēl pēc nedaudz vairāk nekā minūtes Franks Vatrano panāca jau 4:2 ”Panthers” labā.

Četras ar pusi minūtes pēc mājinieku nonākšanas iedzinēju lomā ar divu vārtu starpību Girgensons nometa cimdus un bija gatavs izkauties ar pretinieku uzbrucēju Maiklu Heiliju, tomēr dūru vicināšana starp abiem hokejistiem izpalika. Latviešu uzbrucējam diemžēl neizdevās iedvesmot ”Sabres”, kas pamatlaika izskaņā savu vārtsargu Hārteru Hatonu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju un ielaida vēl vienus vārtus – 2:5.

Tādējādi Bufalo piedzīvoja otro zaudējumu pēdējās trīs spēlēs un cieta septīto neveiksmi pēdējos desmit mačos. Savukārt ”Panthers” svinēja otro panākumu pēc četru zaudējumu sērijas pārtraukšanas. Neskatoties uz šomēnes piedzīvotajiem daudzajiem zaudējumiem, ”Sabres” gan ar 35 spēlēs izcīnītiem 45 punktiem ieņem augsto trešo vietu Austrumu konferencē.

Nākamo spēli Bufalo aizvadīs pēc trim dienām, kad viesosies pie pašreizējās Stenlija kausa ieguvējas Vašingtonas ”Capitals”.

Ģenerālis pret bukmeikeriem: Latviešu spēlētāju loma NBA, pārsteigumi un prognozes
Laiks atkal parunāt par NBA. Iemesls ir latviešu basketbolistu Dāvja Bertāna un Rodiona Kuruca lieliskais sniegums. Šajā blogā arī par līgas pārsteigumiem, notikušajām un gaidāmajām pārejām, kā arī, protams, prognozes. Vai “Jazz” mājās apspēlēs “Warriors”?