Girgensons pret līgas līderi ”Lightning” nopelna desmito punktu sezonā (VIDEO)

13/01/2019 05:13
Zemgus Girgensons, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otro spēli pēc kārtas izdarīja rezultatīvu piespēli, taču viņa pārstāvētā Bufalo ”Sabres” mājās ar 3:5 atzina līgas līderes Tampabejas ”Lightning” pārākumu un piedzīvoja sesto zaudējumu pēdējās astoņās spēlēs.

Zemgus Girgensons kopā ar zviedru Johanu Larsonu un amerikāni Kailu Okposo darbojās ”Sabres” trešajā virknējumā. Latvietis laukumā pavadīja 14 minūtes un četras sekundes (46 sekundes mazākumā), kuru laikā izdarīja rezultatīvu piespēli, izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un pielietoja trīs spēka paņēmienus. Neskatoties uz rezultatīvo piespēli komandas otrajā vārtu guvumā, Zemgus maču gan pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon 38 spēlēs Girgensons nopelnījis desmit (3+7) punktus.

”Lightning” labākais snaiperis Breidons Points jau 26. sekundē pārspēja Bufalo zviedru vārtsargu Līnusu Ulmarku un guva savus 29. vārtus sezonā (1:0), taču mājinieki pēc nedaudz vairāk nekā piecām minūtēm panāca izlīdzinājumu. Sems Reinhārts saņēma piespēli no ”Sabres” labākā snaipera Džefa Skinera un izdarīja precīzu metienu no zonas vidus, gūstot savus desmitos vārtos sezonā – 1:1.

Bufalo neapstājās pie sasniegtā un pirmās trešdaļas izskaņā ar Girgensona palīdzību pārņēma vadību. Latviešu uzbrucējs ieguva ripu savā aizsardzības zonā un kopā ar Teidžu Tompsonu divatā aizskrēja pretuzbrukumā pret Tampabejas aizsargu Brendonu Koburnu, nogādājot ripu savam komandas biedram un nopelnot otro rezultativitātes punktu pēdējās divās spēlēs – 2:1.

Lai gan čehs Ondržejs Palāts pamatlaika vidū saņēma lielisku piespēli no jaunā krievu aizsarga Mihaila Sergačjova un atjaunoja uz tablo līdzsvaru (2:2), ”Sabres” trešajā trešdaļā vēlreiz atguva vadību. Mājiniekiem to palīdzēja izdarīt kanādiešu izcelsmes itāļu aizsargs Marko Skandela, kurš lieliski pieslēdzās uzbrukumam un 14. minūtes līdz pamatlaika beigām guva savus trešos vārtus sezonā – 3:2.

Tiesa mača turpinājums Bufalo izvērtās pagalam neveiksmīgs, jo ”Lightning” guva trīs bezatbildes vārtus un lauza spēles gaitu. Līgas rezultatīvākais spēlētājs Ņikita Kučerovs vien 22 sekundes pēc ”Sabres” izvirzīšanās vadībā panāca izlīdzinājumu (3:3), bet nedaudz vairāk nekā piecas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām viņš rezultatīvi asistēja Stīvenam Stemkosam un nopelnīja savu trešo (1+2) rezultativitātes punktu mačā – 4:3.

Savukārt punktu spēlei pielika Raiens Kalahans, kurš nepilnu pusotru minūti līdz beigu sirēnai realizēja skaitlisko vairākumu, gūstot savus piektos vārtus sezonā un panākot 5:3. Tādējādi ”Lightning” izcīnīja desmito uzvaru pēdējās 11 spēlēs un vēl vairāk nostiprināja atrašanos pirmajā vietā visā līgā. Tikmēr Bufalo cieta sesto neveiksmi pēdējos astoņos mačos un noslīdēja uz piekto pozīciju Atlantijas divīzijas kopvērtējumā.

Nākamo cīņu ”Sabres” aizvadīs pēc divām dienām, kad viesosies pie 2015. gada NHL drafta pirmā numura Konora Makdeivida un viņa pārstāvētās Edmontonas ”Oilers”.