Girgensons palīdz ”Sabres” gūt vārtus otrajā mačā pēc kārtas un pieveikt spēcīgo ”Oilers” (VIDEO)

09/12/2019 06:18

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons šonakt palīdzēja gūt Bufalo ”Sabres” vārtus otrajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pēc kārtas, sekmējot komandas panākumu viesos ar 3:2 papildlaikā pār vienu no Rietumu konferences līderēm Edmontonas ”Oilers” un divu zaudējumu sērijas pārtraukšanu.

Girgensons turpināja spēlēt ceturtajā virknējumā kopā ar Jūhanu Larsonu un Kailu Okposo. Latvietis šonakt laukumā pavadīja 13 minūtes un 18 sekundes (gandrīz divas ar pusi minūtes mazākumā), izdarot vienu metienu pa pretinieku vārtiem, pielietojot trīs spēka paņēmienus un iegūstot pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Zemgus palīdzēja ”Sabres” mača sākumā atklāt rezultātu, taču šoreiz netika atalgots ar rezultatīvu piespēli un līdz ar to nenopelnīja otro punktu pēdējās divās spēlēs. Šosezon aizvadītajā 31 mačā Latvijas izlases uzbrucējs ir guvis četrus vārtus un trīsreiz rezultatīvi asistējis saviem komandas biedriem.

”Sabres” pamatus uzvarai sāka būvēt jau pirmajā trešdaļā, kad 11 minūšu laikā divreiz pārspēja mājinieku vārtsargu Maiku Smitu un ieguva divu vārtu pārsvaru. Girgensonam palīdzot atgūt ripu pretinieku zonā pēc cīņas pie laukuma apmales un piespiežot pretiniekus kļūdīties, Kails Okposo pēc aizsarga Marko Skandelas izdarītā metiena piektajā minūtē vārtu priekšā meistarīgi mainīja ripas lidojuma virzienu (1:0). Savukārt pirmā perioda vidū otrs Girgensona maiņas partneris Larsons guva savus trešos vārtus sezonā un panāca 2:0.

Atrodoties pēc pirmās trešdaļas vadībā ar divu vārtu pārsvaru, Bufalo saniknoja mājiniekus un otrajā periodā nespēja viņiem izrādīt nopietnu pretestību. Ļaujot viesiem otrajā spēles nogrieznī izdarīt tikai trīs metienus un pilnībā pārņemot iniciatīvu, ”Oilers” līdz nākamajam pārtraukumam atjaunoja uz tablo līdzsvaru. Rīlijs Šihans 29. minūtē saņēma lielisku tālo piespēli no Joakima Nigarda un realizēja izgājienu vienatnē ar ”Sabres” vārtsargu Linusu Ulmarku (1:2). Savukārt 36. minūtē Nigards līdz ar vairākuma beigām panāca izlīdzinājumu – 2:2.

Abas komandas pēdējo trešdaļu aizvadīja ļoti piesardzīgi un tajā katra pa otras vārtiem izpildīja tikai sešus metienus. Nedz ”Oilers”, nedz ”Sabres” neizdevās izraut uzvaru pēdējās 20 minūtēs, līdz ar to bija nepieciešams papildlaiks. Tā otrajā minūtē, saņemot teicamu piespēli no zviedra Markusa Jūhansona, Bufalo aizsargs Kolins Millers izpildīja pirmo metienu pa pretinieku vārtiem un izrāva viesiem uzvaru – 3:2. Viņam šie bija pirmie vārti gan šosezon, gan ”Sabres” kreklā.

Tādējādi viesi pārtrauca divu zaudējumu sēriju un svinēja otro panākumu pēdējos četros mačos. Savukārt Edmontona cieta ceturto neveiksmi pēdējās sešās spēlēs. Ar 31 cīņā izcīnītiem 34 punktiem Bufalo šobrīd ieņem astoto vietu Austrumu konferencē, bet ”Oilers” ar 32 mačos iegūtiem 40 punktiem atrodas trešajā vietā Rietumu konferencē.

Nākamo spēli ”Sabres” aizvadīs pēc divām dienām (11. decembrī), kad savā laukumā pulksten 2:30 pēc Latvijas laika uzņems Rietumu konferences līderi un pašreizējo Stenlija kausa ieguvēju Sentluisas ”Blues”, kura 31 mačā ir izcīnījusi 42 punktus.