Girgensons palīdz “Sabres” pārtraukt četru zaudējumu sēriju (+VIDEO)

03/03/2017 09:19

Bufalo (ASV), 3.marts, LETA. Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien palīdzēja Bufalo “Sabres” komandai pārtraukt četru zaudējumu sēriju Nacionālās hokeja līgā (NHL).

Aizvadītajā mačā “Sabres” savā laukumā ar 6:3 (1:1, 2:1, 3:1) pārliecinoši pieveica Arizonas “Coyotes”.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 13 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, veica divus spēka paņēmienus un uzvarēja astoņos no 14 iemetieniem, dueli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu. Tāpat latvietis nopelnīja četras soda minūtes, bet tieši to izciešanas laikā “Sabres” iemeta vienus vārtus.

Rezultātu atklāja soms Tēmu Pulkinens, kurš sezonu sāka Minesotas “Wild” komandā un tikai šonedēļ tika aizmainīts uz “Coyotes”, tomēr 12.minūtē Girgensona noraidījuma laikā Markuss Folinjo panāca 1:1.

Turpinājumā pēc Raiena O’Reilija un Džeka Aikela vārtu guvumiem divreiz vadību ieguva “Sabres”, bet “Coyotes” izlīdzināja rezultātu un trešās trešdaļas vidū tas bija 3:3. Tomēr spēles 55.minūtē uzvaras vārtus iemeta Evanders Keins, bet pēdējās divās minūtēs jau Folinjo un Sems Reinhārts ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Mačā kopumā “Sabres” dominēja un metienu attiecībā tās pārsvars bija 41:22.

Kā zināms, Girgensons nesen ārstēja traumu un viņa nespēlēšanas laikā “Sabres” komanda izcīnīja četrus panākumus. Pēc latvieša atgriešanās “Sabres” pamanījās zaudēt pirmajos trijos mačos, bet kopējā vienības zaudējumu sērija bija jau četru dueļu garumā.

Tikmēr “Coyotes” ceturtdien cieta ceturto zaudējumu pēdējos piecos mačos.

Girgensons šosezon 57 spēlēs izcēlies ar sešiem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -3.

“Sabres” nākamo maču aizvadīs sestdien, kad uzņems Tampabejas “Lightning” vienību, kuras sistēmā ir arī latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis.

Austrumu konferences kopvērtējumā “Sabres” vienība ar 65 punktiem 64 spēlēs joprojām atrodas 13.pozīcijā, par punktu atpaliekot no “Lightning”, bet Atlantijas divīzijā tā ir septītajā vietā.

No izslēgšanas turnīra zonas “Sabres” komanda atpaliek par pieciem punktiem.