Girgensons par jauno līgumu: Esmu vecāks un tagad būs stabilitāte uz vairākiem gadiem

Zemgus Girgensons
Zemgus Girgensons | Foto: Joe Hrycych/NHLI

Nacionālās hokeja līgas () kluba Bufalo “Sabres” spēlētājs sarunā ar raidījumu “FaceOff” komentējis jaunā līguma noslēgšanas principus un gaitu.

“Šogad bija interesanti, jo nebija interviju process. Parasti pirmajā jūlijā sākās brīvo aģentu tirgus un pēc tam var sākt runāt ar citām komandām. Tagad nedrīkstēja ar citām komandām runāt. Protams, ka dzirdi, ko par tevi apkārt runā, bet nebija atļauts runāt ar citiem. Bufalo uzreiz tajā brīdī piedāvāja un pēc tam jau likās, ka tas ir vislabākais, kas varēja notikt,” atzīst Girgensons.

“Aģents vairāk runā ar klubu. Ik pa laikam viens atnāk ar savu domu, pēc tam otrs. Pēdējās dienās pirms līguma noslēgšanas jau bijām nonākuši līdz galvenajiem punktiem – summa un termiņš. Beigās abas puses viss apmierināja un noslēdzām darījumu,” stāsta hokejists.

“Esmu ļoti priecīgs. Trīs gadu termiņš bija tas, ko skatījos. Tas bija tas, ko gribēju, lai ir mazliet ilgāk un būtu stabilitāte. Arī esmu mazliet vecāks un tagad būs stabilitāte uz vairākiem gadiem. Domāju, ka abām pusēm tas bija labs darījums,” spriež uzbrucējs.

“Nezinu, kā tas ir. Manuprāt, ja ir līgums, tad pēdējais vārds pieder komandai. Domāju, ka man šajā jautājumā nemaz nebūtu teikšanas,” par iespējamo izīrēšanu Eiropas klubam līdz NHL sezonas sākumam komentē Girgensons.

Jau ziņots, ka Girgensons nākamajos trīs gados saņems kopumā 6,6 miljonus dolāru. Nākamsezon viņa alga pirms nodokļu nomaksas būs divi miljoni dolāru, bet sezonās pēc tam attiecīgi 2,2 un 2,4 miljoni, liecina algu datubāzes “CapFriendly” pieejamā informācija. Šis ir visu laiku lielākais līgums, kādu saņēmis Girgensons, jo iepriekšējās trīs sezonās viņš pelnīja 1,6 miljonus katrā.

26 gadus vecais Girgansons aizvadīja savu septīto sezonu NHL, turklāt savas karjeras laikā planētas spēcīgākajā līgā viņš spēlējis tikai Bufalo “Sabres” komandā un nekad nav ticis pie iespējas uzspēlēt Stenlija kausa izcīņā, jo Bufalo šobrīd aizvada vēsturiski visu laiku vājāko periodu kluba pastāvēšanas vēsturē. Komanda “play-off” nav spēlējusi jau kopš 2011. gada.

Girgensons kopumā NHL aizvadījis 489 mačus, kuru laikā iemetis 61 golu un atdevis 77 rezultatīvas piespēles.

Zemgus 2012. gadā NHL tika draftēts ar 14. numuru, kas joprojām ir visu laiku augstākā izvēle, ar kādu draftā paņemts kāds latviešu hokejists. 2014./15. gada sezonā, pateicoties Latvijas fanu milzīgajai aktivitātei, Girgensons tika pie iespējas uzspēlēt NHL Zvaigžņu spēlē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par