Girgensons pārspēj Korpisalo pirmā perioda pēdējā sekundē un izceļas ar rezultatīvu sniegumu vairākumā otrajā spēlē pēc kārtas (VIDEO)

23/11/2021 06:01

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) otrajā spēlē pēc kārtas ar rezultatīvu sniegumu skaitliskajā vairākumā izcēlās Bufalo ”Sabres” uzbrucējs Zemgus Girgensons, kurš mačā pret latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto Kolumbusas ”Blue Jackets”, Merzļikinam paliekot uz rezervistu soliņa, guva ceturtos vārtus sezonā un nopelnīja jau devīto punktu šosezon, taču viņa pārstāvētā ”Sabres” mājās piedzīvoja zaudējumu ar 4:7.

Girgensons kopā ar Kailu Okposo un Rasmusu Asplundu turpināja spēlēt ”Sabres” trešajā virknējumā. Latvietis laukumā pavadīja 17 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa Korpisalo sargātajiem vārtiem, no kuriem pēc viena no viņa izpildītajiem metieniem ripa ielidoja pretinieku vārtos, bloķēja vienu sāncenšu metienu, pielietoja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja 44% iemetienu. Diemžēl Zemgus maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -2.

Latvijas izlases uzbrucējs daudz laika pavadīja laukumā nevienādos sastāvos – 1:35 minūtes vairākumā un 2:19 minūtes mazākumā. Girgensons pavadīja dalītu visilgāko spēles laiku mazākumā starp Bufalo uzbrucējiem un dalītu trešo vislielāko spēles laiku mazākumā starp visiem ”Sabres” spēlētājiem. Zemgus šonakt izcēlās ar rezultatīvu sniegumu vairākumā jau otrajā mačā pēc kārtas un trešo reizi pēdējo četru spēļu laikā papildināja savu punktu krājumu. Latviešu uzbrucējs 18 mačos šosezon ir sakrājis jau deviņus (4+5) punktus. Girgensons nebija guvis vārtus vairākumā kopš tālā 2015. gada.

”Blue Jackets” vārtos spēlē pret ”Sabres” šonakt atgriezās soms Korpisalo, bet Merzļikins pēc četru maču aizvadīšanas palika uz rezervistu soliņa un saņēma iespēju atpūsties. Korpisalo atgriešanās uz ledus gan izvērtās diezgan neveiksmīga, jo Teidžs Tompsons jau ceturtajā minūtē pārspēja somu vārtsargu un izvirzīja mājiniekus vadībā (1:0). Pirmās trešdaļas turpinājumā, pateicoties Džeika Rosloviča pirmajiem diviem gūtajiem vārtiem sezonā, Kolumbusa pārņēma vadību (2:1).

Pirmā perioda pēdējā sekundē gan Girgensons realizēja skaitlisko vairākumu un atjaunoja uz tablo līdzsvaru. Pēc aizsarga Kolina Millera izdarītā metiena no distances latviešu uzbrucējs mainīja ripas lidojuma virzienu un panāca 2:2. Interesanti, ka iepriekšējā mačā pret Ņujorkas ”Rangers”, nopelnot rezultatīvu piespēli, latvietis pārtrauca savu vairāk nekā piecus ar pusi gadus ilgušo sauso periodu, spēlējot skaitliskajā vairākumā, bet šonakt izcēlās ar rezultatīvu sniegumu vairākumā jau otrajā mačā pēc kārtas.

Otrās trešdaļas pirmajās nedaudz vairāk nekā trijās ar pusi minūtēs izceļoties ar precīziem metieniem dānim Oliveram Bjorkstranam, kā arī Maksam Domī un krievu aizsargam Vladislavam Gavrikovam, ”Blue Jackets” 24. minūtē panāca trīs vārtu pārsvaru (5:2), tomēr otrā perioda turpinājumā pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem vārtsargu nomaiņu veikusī ”Sabres” guva divus vārtus, Korpisalo pārspējot Dilanam Kozenam un otro reizi mačā to paveicot Tompsonam, un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 4:5.

Kolumbusa saglabāja minimālu vadību līdz pat pamatlaika izskaņai. Trešās trešdaļas beigās Bufalo, cenšoties atspēlēties, nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču ielaida divas ripas tukšos vārtos, pēdējā pamatlaika minūtē otros vārtus mačā gūstot Gavrikovam un izceļoties Šonam Kuralijam, un piedzīvoja zaudējumu ar 4:7. ”Sabres” cieta trešo neveiksmi pēc kārtas un piedzīvoja jau devīto zaudējumu pēdējās 11 spēlēs. Savukārt ”Blue Jackets” izcīnīja trešo uzvaru pēdējos četros mačos. Korpisalo atvairīja 29 no 33 (87,9%) pretinieku metieniem.

Pateicoties šonakt izcīnītajam panākumam, Kolumbusa sasniedza 20 izcīnītu punktu atzīmi 16 spēlēs un pakāpās uz septīto vietu Austrumu konferencē. Tikmēr Bufalo turpina slīdēt ar vien zemāk – ar 18 mačos izcīnītiem 16 punktiem ”Sabres” ieņem tikai 13. pozīciju Austrumu konferencē.

Gan Bufalo, gan Kolumbusa nākamās spēles aizvadīs pēc divām dienām (25. novembrī), kad pulksten 2:00 savā laukumā uzņems attiecīgi Bostonas ”Bruins” un Vinipegas ”Jets” komandas.