Girgensons rezultatīvs “Sabres” ceturtajā panākumā pēc kārtas, Bļugeram piespēle sagrāvē pār “Red Wings” (VIDEO)

23/04/2022 22:16
Zemgus Girgensons

Sestdien Nacionālajā hokeja līgā (NHL) agrās spēles aizvadīja divu latviešu uzbrucēju pārstāvētās komandas. Zemgus Girgensons un Bufalo “Sabres” savā laukumā ar rezultātu 5:3 pārspēja Ņujorkas “Islanders” vienību, izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas, bet Teodors Bļugers un Pitsburgas “Penguins” viesos ar 7:2 sagrāva Detroitas “Red Wings”.

Girgensons izcēlās ar rezultatīvu piespēli otrā perioda 13.minūtē, palīdzot Vinnijam Hinostrozam panākt 4:1 “Sabres” komandas labā. Kopumā latviešu uzbrucējs uz ledus pavadīja 11 minūtes un 33 sekundes, no tām 38 sekundes vairākumā un 52 sekundes mazākumā, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja divus pretinieku raidījumus, uzvarēja 50% iemetienu, kā arī iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu (+1). Šosezon latviešu uzbrucējs laukumā devies jau 54 mačos, kuros guvis deviņus vārtus un atdevis 13 rezultatīvas piespēles.

“Sabres” labā vārtus šovakar guva Keisijs Mitelštads, Rasmuss Dalīns, Teigs Tompsons un Vinnijs Hinostroza, bet viesu labā izcēlās Metjū Barzals, Noa Dobsons un Kīfers Belovs.

“Sabres” ar 73 punktiem 80 mačos ieņem 11.vietu Austrumu konferencē. Zemgus Girgensona pārstāvētā vienība 7.aprīlī kļuva par pirmo latviešu hokejistu komandu, kas zaudēja pat teorētiskas izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlem. Bufalo līdz ar to kļuva par pirmo komandu NHL vēsturē, kas nav spēlējusi Stenlija kausa izcīņā 11 sezonas pēc kārtas. Nākamo maču Girgensons un “Sabres” aizvadīs piektdien, 29.aprīlī, plkst. 02:00 pēc Latvijas laika lūkojot pagarināt uzvaru sēriju viesos pret Bostonas “Bruins”.

Citā šīvakara mačā Bļugers un Pitsburgas “Penguins” izbraukumā ar 7:2 pārspēja Detroitas “Red Wings”. Latvijas izlases uzbrucējs atdeva rezultatīvu piespēli “Penguins” pirmajā vārtu guvumā, kad 1:0 uz tablo panāca Pitsburgas aizsargs Čads Ruhvedels. Kopumā uz ledus Bļugers pavadīja 12 minūtes un 30 sekundes, no tām vienu minūti un 34 sekundes mazākumā, kuru laikā neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, toties veica divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu, uzvarēja 63% iemetienu, kā arī iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu (+1). Šosezon Teodors aizvadījis jau 62 NHL spēles, kurās izcēlies ar 26(9+17) rezultatīvitātes punktiem.

Uzvarētāju labā vārtus guva Čads Ruhvedels, Sidnijs Krosbijs, Rikards Rakels, Kriss Letangs, Dantons Heinens un divreiz izcēlās arī Jevgēnijs Malkins. Tikmēr “Red Wings” sastāvā pie vārtu guvumiem tika Jakubs Vrana un Mihaels Rasmusens.

Pitsburgas vienība ar 101 punktu 79 mačos ieņem sesto vietu Austrumu konferencē. Bļugera pārstāvētā komanda nodrošināja sev vietu Stenlija kausa izcīņā nepilnas trīs nedēļas pirms regulārās sezonas beigām, kvalificējoties izslēgšanas spēlēm 15.sezonu pēc kārtas. Nākamo maču Bļugers un “Penguins” aizvadīs rītvakar, 24.aprīlī, plkst. 23:00 pēc Latvijas laika viesos pret Filadelfijas “Flyers”.