Girgensons sajūsmā par iespēju aizvadīt svarīgus mačus, komandas biedri slavē latvieti

03/02/2023 13:04
Nokopēts
Zemgus Girgensons

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Bufalo “Sabres” uzbrucējs Zemgus Girgensons sarunā ar “Buffalo Hockey Beat” paudis sajūsmu par iespēju iekļūt Stenlija kausa izcīņā, kamēr citi viņa komandas biedri izteikuši atzinīgus vārdus par latvieti.

Girgensonam “Sabres” rindās šī jau ir desmitā sezona, taču komanda nekad nav piedalījusies izslēgšanas spēlēs. Šogad gan šī iespējamība pārtraukt “sauso” sēriju ir visai liela – Bufalo vienība šobrīd ieņem devīto vietu Austrumu konferencē un no “play-off” zonas tā atpaliek vien par punktu. “Mums tas noteikti ir pa spēkam,” par iekļūšanu iekļūt izslēgšanas spēlēs teica Girgensons. “Protams, esmu par to domājis.”

Latvietis tāpat izcēla, ka ir sajūsmā par iespēju beidzot aizvadīt svarīgus mačus. Girgensons savā profesionālajā karjerā pēdējo reizi izslēgšanas spēlēs piedalījās 2012./2013. gada sezonā, tobrīd pārstāvot Ročestras “Americans” vienību Amerikas hokeja līgā (AHL). “Tas ir aizraujoši – atrasties pozīcijā, kad varam aizvadīt nozīmīgas spēles. Tas sniedz vairāk enerģijas un tu vairāk koncentrējies tikai tāpēc, ka ir iemesls, par ko spēlēt,” sacīja Girgensons.

Par latvieša nozīmi komandā izteikušies arī viņa komandas biedri Kails Okposo un Rasmuss Dalīns, kā arī galvenais treneris Dons Granato.

“Iedomājieties numuru 28 izslēgšanas spēlēs –  viņš jebkura dēļ būtu gatavs izskriet cauri sienai. Tāds spēles stils “play-off” mačos ir ļoti vērtīgs.  Man ir liels prieks par viņu. Zemgus šeit atradies visilgāk un redzējis daudz ko. Esmu priecīgs, ka esam šajā punktā, viņš ir viens no svarīgākajiem spēlētājiem. Man vienalga, kāda statistika ir jūsu rīcībā. Ja spēlē pareizā veidā, tad tas nekad neietekmēs komandas spēli. Un tad, kad ir svarīgās spēles, ir vajadzīgi tādi puiši, kas parādīs, kā lietas jādara. Viņš tādēļ ir tik labs līderis –  viņš rāda piemēru.'” par Girgensonu teica viņa maiņas biedrs Okposo.

“Ir patiešām apbrīnojami, ka tev ir komandas biedrs, kurš pieredzējis visu. Arī viņš šo visu piedzīvo. Redzu viņu katru dienu – viņš patiešām smagi strādā,” Girgensonu slavēja ”Sabres” viens no līderiem Dalīns.

Tikmēr “Sabres” stūrmanis uzsvēra, ka Girgensons spēlējis lielu lomu “Sabres” straujajā progresā, un neskatoties uz to, ka Girgensonam ir 29 gadi, viņš redz vietu progresam. “Viņam jābūt patiesi lepnam, ka viņš devis lielu ieguldījumu tajā, kas ar komandu ir noticis un kāda ir tās kultūra. Liekas, ka viņš joprojām, atrodoties uz ledus, spēj atrast veidus, kā uzlabot savu sniegumu. Lai gan viņš ir spēlētājs ar lielu pieredzi, viņam vēl daudz kas ir priekšā,” teica Granato.

“Sabres” treneris pēc zaudējuma uzteic tikai Girgensonu un vēl pāris spēlētājus

 

 

TOP notikumi
1
X
2
5
3.4
1.77
3.1
3.1
2.4
1.55
4.1
6
2.05
3.75
3.3
1.28
5.5
11
1.5
5
4.6
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām