Girgensons spēlē gan vairākumā, gan mazākumā, ”Sabres” piedzīvo sesto neveiksmi pēc kārtas (VIDEO)

08/03/2020 05:05

Sesto zaudējumu pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā () šonakt piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas mačā pret pēdējā laikā ļoti veiksmīgi spēlējošo Filadelfijas ”Flyers” guva tikai vienus vārtus un izbraukumā cieta neveiksmi ar 1:3.

pirms šonakt notiekošās spēles bija guvis savainojumu, taču ”Sabres” galvenais treneris Ralfs Krīgers neilgi pirms mača sarunā ar Ziemeļamerikas medijiem atklāja, ka Latvijas izlases uzbrucēja gūtā trauma nav nopietna un ka viņš dosies laukumā spēlē pret ”Flyers”. Girgensons tajā darbojās Bufalo trešajā virknējumā kopā ar saviem ierastajiem partneriem Kailu Okposo un Jūhanu Larsonu.

Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 13 minūtes un 40 sekundes (17 sekundes vairākumā un nedaudz vairāk nekā divas minūtes mazākumā), kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem un izpildīja divus spēka paņēmienus. Diemžēl Zemgus atradās laukumā brīdī, kad pretinieki guva uzvaras vārtus, un maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Girgensons šosezon līdz šim aizvadītajās 67 cīņās ir guvis 12 vārtus un izdarījis septiņas rezultatīvas piespēles.

”Sabres” pirmajā trešdaļā dominēja, izdarot 13 metienus pa Filadelfijas vārtsarga Kārtera Hārta sargātajiem vārtiem un atļaujot pretiniekiem, kuri pirmajā periodā ieguva divus skaitliskos vairākumus, tikai četras reizes apdraudēt savu cietoksni, taču nespēja pārvērst savu pārsvaru izdarīto metienu skaita ziņā uz tablo un atklāt mača rezultātu.

Otrās trešdaļas vidū ”Flyers” kapteinis Klods Žirū sodīja pretiniekus par iepriekšējā periodā neizmantotajām iespējām un izvirzīja mājiniekus vadībā (1:0), taču Bufalo pirms došanās pārtraukumā atspēlējās. Nedaudz vairāk nekā trīs minūtes līdz otrā perioda noslēgumam vācu uzbrucējs Dominiks Kahūns guva savus otros vārtus pēc nonākšanas ”Sabres” un nopelnīja ceturto rezultativitātes punktu Bufalo rindās savā piektajā mačā – 1:1.

Pēdējās trešdaļas sākumā Bufalo ieguva divus skaitliskos vairākumus pēc kārtas, taču nevienu no tiem nespēja realizēt un vēlāk bija spiesta par to dārgi samaksāt. Trešā perioda vidū, gūstot savus otros vārtus mačā, Žirū vēlreiz sodīja viesus par neizmantotajām iespējām un atkal izvirzīja mājiniekus vadībā (2:1). Savukārt pēc nepilnām piecām minūtēm Džoels Farabē trešo reizi sarūgtināja ”Sabres” līdzjutējus un dubultoja Filadelfijas pārsvaru – 3:1.

”Flyers” svinēja jau devīto panākumu pēc kārtas un sagādāja Bufalo sesto zaudējumu pēdējos sešos mačos. Pateicoties iespaidīgajai uzvaru sērijai, Filadelfija ir ievērojami pakāpusies Austrumu konferencē un šobrīd ar 68 spēlēs izcīnītiem 89 punktiem tajā ieņem augsto ceturto vietu. Tikmēr ”Sabres” pēc pēdējā laika neveiksmēm turpina attālināties no cerībām uz iekļūšanu izslēgšanas mačos un ar 68 spēlēs iegūtiem 66 punktiem ierindojas vien Austrumu konferences 14. pozīcijā.

Nākamo spēli Bufalo aizvadīs pēc divām dienām (10. martā), kad, atgriežoties mājās, pulksten 1:00 uzņems vienu no Austrumu konferences līderēm Vašingtonas ”Capitals”, kas iepriekšējā vakarā mačā pret cita Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas ”Penguins” iemeta trīs vārtus jau pirmajā trešdaļā un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 5:2.