Girgensons tiek pie unikāla Latvijas NHL hokejistu rekorda (VIDEO)

22/02/2020 21:32

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Bufalo “Sabres” latviešu hokejists Zemgus Girgensons šodien tika pie zīmīga rekorda.

Girgensons šī vakara spēlē pret Pitsburgas “Penguins”, kuru pārstāv cits latvietis Teodors Bļugers, pēc Kaila Okposo piespēles guva vārtus jau spēles 14. sekundē. Līdz šim neviens latviešu hokejists tik ātri nav spējis izcelties ar vārtu guvumu NHL mačā.

No latviešu spēlētājiem iepriekšējais rekords piederēja Sergejam Žoltokam, kurš 2001. gadā Edmontonas “Oilers” rindās ripu vārtos raidīja 16. sekundē.

“Sabres” mačā uzvarēja ar rezultātu 5:2. Bez Girgensona uzvarētājiem vārtus guva arī Sems Reinhārts, Džefs Skiners un Džeks Aikels, kurš precīzs bija divreiz. Savukārt abus precīzos metienus “Penguins” rindās izdarīja Jevgēņijs Malkins.

Girgensons šajā spēlē laukumā pavadīja 13 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā realizēja savu vienīgo metienu pa vārtiem un izdarīja divus spēka paņēmienus.

Savukārt Bļugers 17 minūtēs un 36 sekundēs četrreiz apdraudēja pretinieku vārtus. Abi latviešu hokejisti spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Girgensons kādā no epizodēm sāpīgi ietriecās bortā, taču spēli varēja turpināt.

NHL gūto vārtu ātruma rekords, sākoties spēlei, ir piecas sekundes, ko izdevies paveikt četriem hokejistiem – Merlinam Filipsam (1926/27), Dagam Smeilam (1981/82), Braienam Trotieram (1983/84) un Aleksandram Mogilnijam (1991/92).

Jāpiebilst, ka ātrāk par Girgensonu NHL vēsturē vārtus guvuši tikai 255 hokejisti, bet 14. sekundē ar precīziem metieniem izcēlušies kopumā 56 spēlētāji.

Visu laiku labākais vārtu guvējs starp latviešiem NHL līmenī ir Sandis Ozoliņš (167), kuram seko Sergejs Žoltoks (111), Girgensons (60), Kārlis Skrastiņš (32), Teodors Bļugers (15), Raitis Ivanāns (12), Grigorijs Panteļejevs (8), Herberts Vasiļjevs (8), Kaspars Daugaviņš (6), Rūdolfs Balcers (5), Ronalds Ķēniņš (4) un Helmuts Balderis (3).

Vēl pa vieniem vārtiem ir Oskaram Bārtulim, Mārtiņam Karsumam, Kasparam Astašenko un Jānim Spruktam, bet citi mūsējie NHL vārtus nav guvuši.