Girgensons turpina būt rezultatīvs, “Sabres” pārtrauc “Devils” uzvaru sēriju (+VIDEO)

30/12/2017 08:50

Zemgus Girgensona pārstāvētais Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Bufalo “Sabres” aizvadītajā naktī aizvadīja izbraukuma spēli Ņūdžersijā pret vietējo “Devils”, ko izdevās uzvarēt pagarinājumā ar 4:3 (0:1,2:2,1:0,1:0), pārtraucot mājinieku piecu spēļu uzvaru sēriju.

Zemgus Girgensons spēli aizvadīja komandas pirmajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Džeku Aikelu un Semu Reinhartu, uz ledus pavadot 13:20 minūtes, no kurām 28 sekundes uzbrucējs palīdzēja komandai spēlēt skaitliskajā mazākumā. Tāpat latvietis trešo spēli pēc kārtas izcēlās ar rezultativitātes punktu, atdodot rezultatīvu piespēli, kā arī spēli pabeidzot ar pozitīvu lietderības koeficientu (+1). Girgensonam šajā spēlē arī divas soda minūtes, kuras rezultatīvi izmantoja “Devils” hokejisti, un arī izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Šajā sezonā latviešu uzbrucējs NHL aizvadījis 33 spēles, kuru laikā guvis 3 vārtus, atdevis četras rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnījis desmit soda minūtes un neitrālu lietderības koeficientu.

Spēlē pret “Devils” rezultātu atklāja Ņūdžersijas hokejisti, kad pirmās trešdaļas 14. minūtē “Sabres” vārtu priekšā veiksmīgi nospēlēja Mailzs Vuds, kurš piecu “Sabres” spēlētāju ielenkumā spēja tikt pie atlēkušās ripas vārtu priekšā un gūt vārtus.

Otrās trešdaļas sestajā minūtē kļūdu “Sabres” zonā pieļāva “Devils” hokejisti, ko pretuzbrukumā, nonākot vienatnē pret mājinieku vārtsargu Koriju Šnaideru, izmantoja Jakobs Jūsefsons. Devītajā minūtē mājiniekiem vadību atguva Markuss Jūhansons, kurš vairākumā pēc “Devils” spēlētāju izspēles no labā iemetienu apļa bez apstādināšanas raidīja ripu precīzi Robina Lēnera sargātajos vārtos. Perioda 15. minūtē pārsvaru dubultoja Džons Mūrs, kurš no zilās līnijas meta precīzi vārtu tālajā apakšējā stūrī, panākdams 3:1 “Devils” labā. Trešdaļas priekšpēdējā minūtē “Sabres” hokejisti samazināja vārtu starpību, kad uzbrukuma zonā pie borta veiksmīgi nospēlēja Zemgus Girgensons, atdodot piespēli Džeikam Makeibam, kurš raidīja ripu vārtu virzienā, ko pielaboja Džeks Aikels.

Trešajā trešdaļā Aikels deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām realizēja skaitlisko vairākumu, panākdams 3:3. Jau pēc minūtes mājinieku uzbrucējs Teilors Hols guva vārtus, panākdams 4:3 “Devils” labā, tomēr Bufalo “Sabres” galvenais treneris Fils Hauslijs izmantoja trenera izaicinājumu, un izrādījās, ka uzbrucējs “Sabres” zonā nonācis pirms ripa šķersojusi zilo līniju, tāpēc tika fiksēta aizmugure, un rezultāts palika nemainīgs.

Pagarinājumā somu aizsargs Rasmuss Ristolainens uzbrukuma zonā atbrīvojās no sedzēja, kā rezultātā aizsargs varēja brīvi no laukuma stūra izslidot līdz vārtu priekšai, kur arī aizsargam izdevās pārspēt “Devils” vārtsargu, izcīnot “Sabres” pirmo uzvaru pēdējās trijās spēlēs. Aizsarga karjerā tie kļuva par trešajiem pagarinājuma vārtiem regulārajā sezonā. Vairāk pagarinājuma vārtus “Sabres” vēsturē nav izdevies gūt nevienam aizsargam.

Girgensona pārstāvētā komanda ar 38 spēlēs izcīnītiem 28 punktiem turpina atrasties Austrumu konferences pēdējā vietā.

Bufalo “Sabres” nākamo spēli aizvadīs 1. janvārī pulksten 20:00, kad Ziemas klasikā spēkosies ar Ņujorkas “Rangers”.