Girgensons un Merzļikins ar akcijas “Whitefriday” palīdzību popularizē parahokeju

Zemgus Girgensons,sportazinas
Zemgus Girgensons

Latvijas Para ledus hokeja federācija (LPLHF) šogad jau otro reizi īsteno akciju “Whitefriday”, kurā par vēstnešiem piekrituši kļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji un , sarunā ar aģentūru LETA atklāja LPLHF ģenerālsekretārs Mareks Matisons.

Sarunā ar LETA Matisons pauž, ka akcijas mērķi ir vairāki. Sākontēji LPLHF vēlas veicināt cilvēku izpratni par to, cik šobrīd ir viegli ziedot, pie tam bez “kosmiskas” komisijas maksas, jo cēlu cilvēku rīcību sākusi atbalstīt arī mobilā aplikācija “Mobilly”. Tāpat Matisons norāda, ka akcija arī kalpo kā instruments, ar kuru veiksmīgāk popularizēt parahokeja kustību valstī.

Pirmā “Whitefriday” akcija notika pavasarī, bet šodien, 13.novembrī, akcija noris atkārtoti. “Otrajā cēlienā” palīdzīgu roku sniedz arī labi zināmie hokejisti Girgensons un Merzļikins.

“Šogad varam būt laimīgi, jo akcijas vēstneši ir NHL spēlējošie Girgensons un Merzļikins, kuri savos sociālajos tīklos dalās ar ierakstu, kas savukārt redzams gan pašmāju publikai, gan sporta līdzjutējiem ārpus Latvijas,” pateicīgs par hokejistu iesaistīšanos akcijā ir Matisons. “Iepriekš parahokeju popularizēt palīdzēja arī leģendārais Helmuts Balderis. Tāpat sadarbojamies arī ar Rīgas “Dinamo”.”

Pavasarī notikušajā akcijā LPLHF ziedojumos kopumā saņēma pāris simtu eiro, kas arī neesot maz, jo šo naudu būs iespējams novirzīt treniņu izdevumiem.

Šogad visas plānotās aktivitātes līdz gada beigām ir atceltas, bet Covid-19 pandēmijas dēļ parahokejisti treniņus nav aizvadījuši jau kopš marta. Matisons pauda cerību, ka nākamā gada sākumā vai otrajā pusē izdosies izmēģināt jauno ledus laukumu “Daugavas” stadiona teritorijā.

Tiklīdz tas būs iespējams, jaunajā ledus hallē plānots sarīkot pārbaudes turnīru ar kaimiņvalstu līdzdalību.

Para ledus hokejs ir komandas sporta spēle uz ledus, analoga hokejam ar ripu, taču domāta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kur tiek izmantotas speciālas sporta kamanas un papildus aprīkojums. Komandā ir līdz 15 dalībnieku un tās sastāvā paralēli var piedalīties dažādu dzimumu sportisti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par