Girgensons un “Sabres” piekāpjas NHL čempionei (VIDEO)

16/12/2018 08:02

Vienīgai Latvijas pārstāvis Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Zemgus Girgensons sestdien nespēja palīdzēt viņa pārstāvētajai Bufalo “Sabres” komandai pacīnīties par uzvaru regulārā čempionāta mačā.

“Sabres” ar 3:4 (1:2, 2:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā viesos atzina pašreizējās līgas čempiones Vašingtonas “Capitals” pārākumu.

Girgensons, spēlējot ceturtajā uzbrucēju virknējumā, laukumā pavadīja 14 minūtes un 18 sekundes, kuru laikā ar rezultativitātes punktiem neizcēlās. Latviešu uzbrucējs spēles laikā ne reizi nemeta pa vārtiem, bet dueli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Kopumā Girgensons šosezon 30 spēlēs guvis trīs vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles, kas dod septiņus punktus, kā arī sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -3.

“Sabres” pirmā izvirzījās vadībā, jo komandas kapteinis Džeks Aikels tikai trešajā minūtē atklāja rezultātu. Pēc tam gan pirmā perioda turpinājumā Brets Konolijs un Jakubs Vrana ieguva pārsvaru “Capitals”.

Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar Vašingtonas komandas pārsvaru 2:1, tomēr otrajā periodā Aikels ar fantastisku solo gājienu panāca neizšķirtu, realizējot vairākumu, bet nedaudz vēlāk šīs sezonas debitants Rasmuss Dālins savu komandu vairākumā izvirzīja vadībā ar 3:2.

Aleksandrs Ovečkins gan panāca neizšķirtu 3:3, kamēr papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienos “Capitals” rindās precīzi bija Jevgēņijs Kuzņecovs un Ovečkins, kamēr Bufalo rindās vienīgo precīzo metienu izpildīja Keisijs Mitlsteds.

Bufalo komandai šī bija pirmā neveiksme pēc divu panākumu sērijas. Pirms tam Bufalo komanda bija cietusi piecus zaudējumus pēc kārtas, bet vēl iepriekš guva desmit panākumus pēc kārtas, kas īsu brīdi līgas kopvērtējumā ļāva ieņemt pirmo vietu.