Glovacka treneris: Mairis saka, ka pēc cīņām visiem jābūt veseliem, bet viņš dara pretējo

Kšištofs Glovackis, sportazinas.com
Kšištofs Glovackis | Foto: Ieva Makare/LETA

Poļu boksera Kšištofa Glovacka treneris Fjodors Ļapins paudis vilšanos par aizvadīto Pasaules boksa supersērijas pusfināla cīņu starp 32 gadus veco Glovacki un divus gadus vecāko latviešu cīkstoni Mairi Briedi.

Jau ziņots, ka Briedis ar iespaidīgu nokautu naktī uz svētdienu Pasaules boksa supersērijas pirmā smagā svara pusfināla ietvaros nokautēja poli Glovacki. Otrajā raundā latvietis izpildīja vairāku sitienu kombināciju, kā rezultātā noguldīja Glovacki “uz dēļiem”. Trieciens polim bija pārāk smags, lai viņš spētu atgriezties cīņā, bet Briedis dueli pabeidza trešajā raundā.

“Par laimi Glovackim viss kārtībā, taču viņš ir sašutis,” pēc cīņas sacīja Ļapins. “Vairākus gadus jau esmu boksā, bet neko tādu savām acīm nebiju redzējis. Brieža sitiens ar elkoni bija viennozīmīgs noteikumu pārkāpums, turklāt viņš to nekautrējās atzīt arī pēc dueļa.”

Ažiotāžu ir izraisījis notikušais otrajā raundā. Glovackis kādā no epizodēm, kad Briedis bija noliecies, iesita latvietim pa pakausi, bet Briedis atbildēja ar sitienu ar elkoni pa poļa žokli. Sacensību organizators Kalle Zauerlands sacīja, ka abi paņēmieni bija “netīri”, kamēr Briedis izteicās, ka sitiens nemaz nebija tik spēcīgs un viņš tikai gribējis parādīt Glovackim, ka tā rīkoties nedrīkst.

Zīmīgi, ka Briedis jau pēc otrā raunda beigām izpildīja divus spēcīgus sitienus Glovackim. Tiesneši abus bokserus neizšķīra, kas, iespējams, notika tādēļ, ka klātienē bija liels troksnis. Briedis arī pēc cīņas atzina, ka viņš dzirdējis gongu, taču sitienus izpildīja tik un tā.

“Šis sitiens ar elkoni “neizslēdza” Glovacki, bet ietekmēja turpmāko dueli,” turpināja Ļapins. “Briedis arī izdarīja divus izšķirošus sitienus pēc gonga, turklāt nedaudz vēlāk ringā parādījās kāds pretējās nometnes pārstāvis, kas arī ir noteikumu pārkāpums.”

Poļu treneris gan intervijā ne brīdi nerunāja par Glovacka veikto sitienu pa pakausi, kas faktiski izprovocēja Briedi veikt sitienu ar elkoni. Abi bija noteikumu pārkāpumi.

“Brieža pārstāvis pēc tam nāca atvainoties, bet es centos vēl kaut ko sarunāt ringā, taču visiem bija nolaistas galvas. Skumjākais ir tas, ka Mairis atzina, ka izpildījis sitienu ar elkoni, kā arī viņš esot dzirdējis gongu. Briedis ir teicis, ka svarīgākais, lai pēc cīņām bokseri ir veseli, bet viņš cenšas darīt pretējo,” noteica poļu treneris.

Ļapins arī atklāja, ka šobrīd jau divi juristi izskata iespēju iesniegt cīņas apelāciju, taču Zaurelands pēc cīņas norādīja, ka šādi protesti parasti ne pie kā nenoved. “Nedomāju, ka šādas situācijas dara godu Muhameda Ali trofejai,” noslēdza Ļapins.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par