“Golden Knights” hokejists Teodors jau trīs mēnešus cīnās ar vēža saslimšanu

Šī Teodors, sportazinas.com
Šī Teodors | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas () komandas Vegasas “Golden Knights” spēlētājs jau trīs mēnešus cīnās ar vēzi, “The Players Tribune” platformā pastāstījis pats hokejists.

Teodoram pirms trīs mēnešiem konstatēja sēklinieku audzēju. “Biju šokā, kad uzzināju jaunumus, un viss notika ļoti ātri. Izstājāmies no Stenlija kausa izcīņas ātrāk nekā gaidījām un man bija iespēja palīdzēt Kanādas izlasei pasaules čempionātā.”

“Atceros, ka kopā ar Džonatanu Marčeso dzīvojām vienā istabā Slovākijā,” turpina Teodors. “Turnīra laikā ar Mārčiju kļuvām par labiem draugiem. Ja neskaita zaudējumu finālā pret Somiju, turnīrs bija izdevies.”

“Biju gatavs atgriezties mājās un atpūsties pēc dažiem trakiem mēnešiem, bet tad mana dzīve izmainījās ļoti ātri,” raksta Teodors. “Devos uz ģērbtuvi pēc sudraba medaļas saņemšanas un tad kāds vīrs uzvalkā man teica, lai dodos kaut kur kopā ar viņu. Iegāju viņa birojā, kur sēdēja vēl pāris cilvēki uzvalkos un sapratu, ka situācija ir dīvaina.”

Teodoram bija pozitīvs dopinga tests, kuru izraisīja specifisks hormons. Speciālisti hokejistam sacīja, ka tā var būt pazīme sēklinieku vēža saslimšanai. Vēlāk Teodors atgriezās dzimtenē un aizdomas par saslimšanu apstiprinājās. Šobrīd viņam arī ir veikta operācija.

24 gadus vecais Teodors ir 2013. gada NHL drafta 26. numurs. Viņš NHL līmenī spēlē jau kopš 2015. gada un aizvadījis četras sezonas – divas Anaheimas “Ducks” un tikpat “Golden Knights” rindās. Pagājušajā sezonā uzbrucējs 79 regulārā čempionāta spēlēs guva 37 (12+25) punktus, bet septiņās “play-off” cīņās viņam 8 (1+7) punkti.

Kanādas izlases sastāvā aizvadītajā PČ viņš tika pie 7 (2+5) punktiem desmit dueļos. Viņš nav pirmais hokejists no kādas NHL komandas, kuram šogad konstatēts vēzis. Līdzīgs liktenis piemeklējis Karolīnas “Hurricanes” talantu Stelio Mateosu.

“Hurricanes” talants nepiedalīsies treniņnometnē, lai ārstētu vēzi

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par