Vegasa izcīna otro uzvaru pēc kārtas un sasniedz konferences finālu (VIDEO)

07/05/2018 06:46
Vegasas Golden Knights, Sportazinas.com

Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences finālā šonakt iekļuva Nacionālās hokeja līgas (NHL) debitante Vegasas ”Golden Knights”, kas izslēgšanas spēļu otrās kārtas sestajā mačā ar Marka Andrē Flerī palīdzību nosargāja savus vārtus neieņemtus un viesos ar 3:0 sakāva Sanhosē ”Sharks” komandu (4-2).

”Golden Knights” pirmajās desmit minūtēs nopelnīja divus noraidījumus, taču izturēja abus skaitliskos mazākumus un neļāva mājiniekiem atklāt rezultātu. Lai gan Evanders Keins tikai 12 sekundes pēc viesu aizsarga Breidena Makneiba atgriešanās no noraidīto spēlētāju soliņa pārkāpa noteikumus un atstāja ”Sharks” mazākumā, ”Golden Knights” neizdevās realizēt savu pirmo vairākumu.

Otrās trešdaļas vidusdaļā gan viesi guva vārtus vienādos sastāvos un izvirzījās vadībā. Zviedru uzbrucējs Viljams Kārlsons piespieda mājiniekus kļūdīties savā aizsardzības zonā un palīdzēja uzbrukuma zonā iegūt ripu Reilijam Smitam, kurš izdarīja lielisku piespēli Džonatanam Maršesolam. ”Sharks” vārtu priekšā esošais Maršesols raidīja ripu starp Martina Džounsa kājsargiem un panāca 1:0.

Nepilnas četras ar pusi minūtes līdz otrā perioda beigām ”Golden Knights” guva vēl vienus vārtus un dubultoja savu pārsvaru. Dāvids Perons uzvarēja iemetienā pie pretinieku vārtiem, somu uzbrucējs Ēriks Haula tika pie ripas un nogādāja to Neitam Šmitam. Amerikāņu aizsargs izdarīja izcilu metienu no zilās līnijas un guva savus otros vārtus izslēgšanas turnīrā – 2:0.

Viesi otrajā trešdaļā izdarīja tikai piecus metienus pa sāncenšu vārtiem, taču guva divus vārtus un ielika pamatus uzvarai. Kaut gan ”Sharks” pamatlaika izskaņā nomainīja Džounsu pret sesto laukuma spēlētāju, intriga izgaisa jau gandrīz divas minūtes līdz pamatlaika beigām, kad Kodijs Īkins nogādāja ripu tukšajos pretinieku vārtos un panāca 3:0.

”Golden Knights” svinēja ceturto uzvaru sešos sērijas mačos (4-2) un savā debijas sezonā iekļuva Rietumu konferences finālā, kurā tiksies ar Vinipegas ”Jets” un Nešvilas ”Predators” dueļa uzvarētāju. Šobrīd ”Jets” sērijā ir vadībā ar 3-2 un atrodas viena panākuma attālumā no otrās kārtas pārvarēšanas.