”Golden Knights” turpina pārsteigt un iekļūst Stenlija kausa finālā (VIDEO)

21/05/2018 02:07
Golden Knights, Sportazinas.com

Stenlija kausa izcīņas finālā šonakt iekļuva Nacionālās hokeja līgas (NHL) debitante Vegasas ”Golden Knights”, kas Rietumu konferences finālsērijas piektajā spēlē ar 2:1 viesos pieveica Vinipegas ”Jets” un svinēja ceturto uzvaru pēc kārtas (4-1).

”Golden Knights” nerealizēja trešajā minūtē iegūto vairākumu, taču guva vārtus 28 sekundes pēc ”Jets” pirmā pāra aizsarga Dastina Baflina atgriešanās no noraidīto spēlētāju soliņa un izvirzījās vadībā. Raiens Kārpenters sestajā minūtē piespieda pretiniekus kļūdīties savā aizsardzības zonā un palīdzēja ripai nonākt līdz Aleksam Takam, kurš panāca 1:0.

Mājinieki neizmantoja skaitlisko pārsvaru, tomēr pirmā perioda izskaņā guva vārtus vienādos sastāvos un panāca izlīdzinājumu. Pēc Braiena Litla uzvarēta iemetiena uzbrukuma zonā Džošs Morisejs izdarīja lielisku metienu bez ripas apstādināšanas un neatstāja nekādas izredzes sāncenšu vārtsargam Markam Andrē Flerī – 1:1.

Lai gan ”Golden Knights” otrās trešdaļas ievadā nerealizēja skaitlisko vairākumu un perioda turpinājumā nopelnīja divus noraidījumus, sešas ar pusi minūtes līdz pārtraukumam viesi atguva vadību. Raiens Rīvss vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu pēc šveiciešu aizsarga Lukas Sbisas metiena un vēlreiz sarūgtināja ”Jets” līdzjutējus.

Pēdējās trešdaļas ievadā mājinieki ieguva vēl vienu skaitlisko vairākumu, taču nespēja pārspēt Flerī un neizmantoja iespēja panākt izlīdzinājumu. Tāpat ”Jets” izglābties nepalīdzēja arī vārtsarga Konora Helebaka nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju.

”Golden Knights” zaudēja Rietumu konferences pirmajā finālsērijas spēlē, taču šonakt līgas debitante izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas un iekļuva Stenlija kausa finālā.

Tajā Vegasas komandai pretī stāsies Tampabejas ”Lightning” un Vašingtonas ‘”Capitals” pāra uzvarētāja. Pēc pieciem Austrumu konferences finālsērijā aizvadītiem mačiem ”Lightning” atrodas vadībā ar 3-2.