Gorecka neticamā drāmā izvelk Vāciju no potenciālas katastrofas un aizsūta mājās sīkstos ungārus

23/06/2021 23:54
Leons Gorecka

Vienu no iespaidīgākajām spēlēm šī gada Eiropas čempionātā šovakar aizvadīja Vācijas un Ungārijas izlases. Mačs noslēdzās ar rezultātu 2:2, vāciešiem izraujot neizšķirtu spēles 84. minūtē, kas ļāva iekļūt izslēgšanas turnīrā un mājās aizsūtīt ungārus.

Ungārija demonstrēja lielisku sniegumu un bija ļoti tuvu, lai sensacionāli iekļūtu “play-off” un no turpmākās cīņas izslēgtu Vāciju. Ungāri pirmo puslaiku pabeidza ar rezultātu 1:0, jo 11. minūtē rezultātu atklāja Adams Salai. Otrajā puslaikā Kajs Havercs ļāva vāciešiem atviegloti uzelpot, jo 66. minūtē viņš pēc Matsa Hummelsa piespēles ar galvu raidīja bumbu ungāru tīklā (1:1).

Tomēr vāciešu prieki bija īsi, jo 68. minūtē Andrass Šafers pašaizliedzīgi sita bumbu Vācijas vārtos ar galvu un atgrieza savai komandai pārsvaru. Ungārija bija ļoti tuvu, lai futbola smagsvaru Vāciju izslēgtu no turpmākās cīņas, tomēr uz maiņu nākušais Leons Gorecka 84. minūtē ar spēcīgu sitienu no aptuveni 20 metriem panāca tik ļoti vāciešiem vajadzīgo neizšķirtu 2:2, kas ļāva ieņemt otro vietu grupā un iekļūt izslēgšanas mačos.

Pirmajā kārtā Portugāle salauza Ungārijas pretestību un uzvarēja ar 3:0, bet Francija ar 1:0 uzveica Vāciju, kurai bumbu savos vārtos ieraidīja Matss Hummelss. Otrajā kārtā Ungārija noturēja neizšķirtu 1:1 pret Franciju, kamēr Vācija ar 4:2 bija pārāka pār Portugāli.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.

Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas. Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.