Gorkšs: ar Verpakovski Parīzē tikām aizturēti

23/05/2017 16:25

Latvijas futbola valstsvienības kapteinis Kaspars Gorkšs, kurš šobrīd pārstāv FC “Riga”, sarunā ar žurnālu “Klubs” pieskāries savai kandidēšanai uz Latvijas futbola federācijas prezidenta amatu 2018.gadā, tāpat atklājot kādu interesantu atgadījumu, kurā iedzīvojies kopā ar FK “Liepāja” prezidentu Māri Verpakovski.

Kapteinis pieskārās iemesliem, kādēļ nolēmis mesties cīņā par nozīmīgo posteni: “Atbildīgajos amatos ir divi cilvēki, kuri savos krēslos sēž vairāk nekā 20 gadu. Te atklājas pirmā problēma. Uzskatu, ka mūsdienās pie kādas organizācijas sturēs tik ilgi sēdēt nevajag. Tas noved pie viltus demokrātijas, pie situācijas, kāda reiz bija Padomju savienībā. Jebkurai organizācijai nepieciešams grūdiens.”

“Pasaulē futbols milzu soļiem iet uz priekšu. Par Latviju to nevarētu teikt. Mēs vai nu stāvam uz vietas, vai ejam pa apli, mēģinot atkārtot pagātnes panākumus ar tām pašām metodēm, kādas jau reiz izmantotas,” sarunā ar žurnālu stāsta Gorkšs.

Ilggadējais LFF vadītājs Guntis Indriksons publiski ir deklamējis, ka viņš ir uzrunājis Gorkšu, netieši norādot, ka Kaspars ir viņa cilvēks. Pats futbolists to gan strikti noliedz: “Es gribu novilkt ļoti treknu līniju, lai distancētos tālāk no Gunta Indriksona. Vienīgais Indriksona cilvēks federācija droši vien ir ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, ar kuru, meistarīgi manipulējot un spēlējot teātri par viedokļu atšķirībām, abi noturējušies amatā ļoti ilgu laiku.”

“Mans mērķis nav kļūt par LFF prezidentu, lai kaut ko gūtu sev. Es to daru, lai mainītu un dotu futbolam.”

Pēdējā LFF kongresā futbola savienībā neviennozīmīgi vērtētais Krišjānis Kļaviņš paziņoja, ka iespējams par LFF vadītāju varētu kļūt arī valsts bagātākais cilvēks – baņķieris Oļegs Fiļs: “Es domāju, ka Fiļš būtu laba kandidātūra. Taču šaubos, ka pats Fiļa kungs girbētu, lai viņu asociē ar Kļaviņu. Būtu jāsagaida Fiļa kunga komentārs šajā sakarā, nevis jāļaujas spekulācijām sociālajos tīklos.”

Tāpat Gorkšs neslēpa, ka viņa sabiedrotais futbola attīstības redzējumā ir neviens cits kā viņa labs draugs Māris Verpakovskis, kurš jau LFF darbu novērtējis no iekšienes, darbojoties valdē. Verpakovskis nesen atzina, ka ir stipri vīlies piedzīvotajā un apsver iespēju atstāt LFF valdi.

“Nevienam nav noslēpums, ka mēs ar Māri kopā esam apēduši ne vienu vien pudu sāls. Viens otru arī esam pietiekami pārbaudījuši. Lai pārbaudītu kārtīgu draudzību, droši vien ir jāiekuļas pamatīgos sūdos. Ar Māri esam bijuši dažādos piedzīvojumos. Kopā esam pabijuši Parīzes īslaicīgās aizturēšanas izolātorā.”

Jautāts, lai Kaspars vairāk pastāsta par šo atgadījumu, futbolists atsmej: “Domāju, ka jālielās ar to nav. Paliksim vien pie tā, ko teicu.”

Pilnu interviju lasiet žurnāla Klubs Jūnija numurā.

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
30/11/2021 07:19

Porziņģis traumas dēļ pamet maču, “Mavericks” atzīst “Cavaliers” pārākumu (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristaps Porziņģis un Dalasas “Mavericks” ar rezultātu 96:114 atzina Klīvlendas “Cavaliers” pārākumu. Porziņģis priekšlaicīgi pameta mača, jo ieguva labās potītes savainojumu. Arī pirms traumas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…