Gorkšs nosoda Šišhanova “izgājienus” – var sekot sankcijas

Kaspars Gorkšs, sportazinas.com
Kaspars Gorkšs | Foto: LFF

Futbola kluba īpašnieka uzvedība un nepamatota vēršanās pie tiesnešiem pēc 21.jūlijā notikušās “Optibet” Latvijas futbola virslīgas spēles starp “Ventspils” un “Valmiera Glass”/ViA komandām esot nosodāma, paziņojumā paudis Latvijas Furtbola federācijas (LFF) prezidents .

LFF otrdien publicējusi paziņojumu, kurā vēstīts, ka gan pati organizācija, gan LFF Tiesnešu komisija nosoda aizvadītajā nedēļā notikušo atgadījumu, kad “Ventspils” komandas īpašnieks savos izteikumos skaidri paziņoja, ka apšauba tiesnešu objektivitāti un neitralitāti mačos. LFF tiesnešu pārraudzības eksperts Alans Snoudijs neslēpa, ka Tiesnešu komisija ir aicinājusi Disciplinārkomisiju izskatīt šo lietu.

Izteikumi, ka virslīgas līmeņa tiesnesis ir ticies ar kāda kluba pārstāvjiem, un “Ventspils” oficiālā pārstāvja paustā gatavība palielināt sava kluba budžetu, lai finansiāli atbalstītu tiesnešus, ir vērtējami kā vārdiska apņemšanās veikt sodāmas darbības un rada pamatotas bažas par kluba pārstāvju godīgas spēles principu izpratni.

“Latvijas futbola tiesneši savā izaugsmē un pašattīstībā iegulda ļoti lielu darbu, tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, lai spēļu laikā un pēc mača beigām viņi savu darbu var veikt drošā vidē. Savukārt virslīgas klubu pienākums ir pret tiesnešiem izturēties ar cieņu, nodrošinot viņiem netraucētus un drošus darba apstākļus pirms spēles, tās laikā un pēc spēles beigām. Tādēļ vēlos uzsvērt, ka LFF neignorēs šādus publiskus izteikumus, kuri nav pamatoti ar faktiem un pierādījumiem,” teica Snoudijs.

LFF vienmēr un visur visiem pieejamajiem līdzekļiem aizstāvēs tiesnešu tiesības neatkarīgi un droši veikt savu darbu. Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) noteikumi aizliedz futbola klubiem jebkādā veidā ietekmēt tiesnešu darba organizēšanu, un LFF ir apņēmusies sekot, lai Latvijā šis princips tiktu pilnībā ievērots, uzsvēra Gorkšs.

“Un arī otrādi – ja kāds kluba pārstāvis saskaras ar negodprātīgu spēles tiesāšanu vai aizdomām par rezultātu ietekmēšanu, tad aicinu par šiem faktiem ziņot LFF Disciplinārlietu komisijai, LFF Godīgas spēles un ētikas komitejai vai UEFA atbildīgajām struktūrvienībām,” sacīja Gorkšs.

Prezidents skaidroja, ka tiesnešu nozīmēšanu uz LFF pārraudzītajām sacensībām no ārpuses neatkarīgā un neietekmējamā veidā īsteno LFF Tiesnešu komiteja, gala akceptu sniedzot tiesnešu pārraudzības ekspertam Snoudijam. Starptautiskie FIFA un UEFA noteikumi aizliedz klubiem veikt jebkādas darbības, kas varētu ietekmēt tiesnešu nozīmēšanas kārtību.

Šišhanovs jau iepriekš ticis brīdināts no LFF puses par neatļautu trenera funkciju veikšanu, bet pēc 21.jūlijā notikušās spēles, vienības īpašnieks esot iegājis tiesnešu ģērbtuvē un veltījis tiem ļoti asu kritiku. Tāpat kluba īpašnieks pēc spēles izgāja laukuma vidū, demonstrēdams nepieklājīgus žestus tiesnešu vrizienā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par