“Liverpool” izrauj uzvaru pār “Hotspur”, PSG grauj Marseļu

27/10/2019 23:58

Anglijas premjerlīgas līdere “Liverpool” svētdien svinēja uzvaru desmitās kārtas spēlē, sezonu turpinot bez zaudējumiem.

“Liverpool” savā laukumā ar 2:1 (0:1) pārspēja Totenhemas “Hotspur”.

Viesiem no Ziemeļlondonas vajadzēja tikai 47 sekundes, lai gūtu pirmos vārtus spēlē. “Hotspur” laukuma vidusdaļā pārtvēra bumbu un uzbrukuma noslēgumā Honimiņs Sons sita pa vārtiem, viņa raidītajai bumbai pēc rikošeta atsitoties pret vārtu konstrukciju. Turpat vārtu priekšā jau bija Herijs Keins, kurš ar galvu ieraidīja atlēkušo bumbu mērķī.

Puslaika otrajā pusē liverpūliešiem bija vairākas iespējas izlīdzināt rezultātu, taču tās netika izmantotas. Jau otrā puslaika ievadā, 52.minūtē, mājinieki tomēr panāca 1:1, ar kreiso kāju no tuvas distances precīzi sitot Džordanam Hendersonam.

Nākamais pavērsiens spēlē bija 16 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Serže Orjē savā soda laukumā pārkāpa noteikumus, kā dēļ uz viesu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. “Pendeli” devās izpildīt Mohameds Salāhs, kurš bija nekļūdīgs.

Vēl sestdien Mančestras “United” viesos ar 3:1 (2:0) pārspēja Noridžas “City”.

Mančestras komandā vārtus guva Skots Maktominejs, Markuss Rešfords un Antonī Marsiāls. Rešfords un Marsiāls gan katrs paguva neiesist pa vienam 11 metru soda sitienam. Mājiniekiem vārtus guva Onels Ernandess.

Tikmēr Londonas “Arsenal” mājās nospēlēja neizšķirti 2:2 (2:1) ar Londonas “Crystal Palace”.

Pēc Sokrata Papastopula un Davida Luiza precīzajiem sitieniem “Arsenal” jau pēc nospēlētām deviņām minūtēm bija vadībā ar 2:0. Taču turpinājums nesekoja, turklāt “Crystal Palace” ar Lukas Milivojeviča un Džordana Ajeva gādību izlīdzināja rezultātu.

Spānija

“Granada” komanda svētdien svinēja uzvaru Spānijas futbola čempionāta desmitās kārtas spēlē un kļuva par kopvērtējuma līderiem.

Grandas komanda, kas iepriekšējā sezonā cīnījās Spānijas otrajā līgā, savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzveica Seviljas “Betis” vienību.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Alvaro Vadiljo, kurš 61.minūtē nepieskatīts saņēma piespēli soda laukumā un trieca bumbu tīklā.

Katalonijā valdošo protestu dēļ tika atcelts šonedēļ paredzētais “el clasico”, tādējādi Granadas vienība nākamo nedēļu sagaidīs turnīra līderes godā.

Tāpat veiksmīgi turpina cīnīties Sansevastjanas “Real Sociedad”, kas viesos ar 1:0 (0:0) pārspēja Vigo “Celta” futbolistus. Uzvaras vārtus astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām guva Aleksanders Īzaks.

Vēl no vadošajām komandām Madrides “Atletico” sestdien mājās ar 2:0 (1:0) uzveica Bilbao “Athletic”. Madridiešiem vārtus guva Sauls un Alvaro Morata.

“Vakars iesākās veiksmīgi ar vārtsarga Jana Oblaka izcilu “seivu”,” Madrides komandas vārtsargu lielīja galvenais treneris Djego Simeone.

Itālija

Bergāmo “Atalanta” komanda svētdien svinēja graujošu uzvaru Itālijas A sērijas devītās kārtas spēlē un pietuvojās kopvērtējuma līderēm.

“Atalanta” savā laukumā ar 7:1 (3:1) sagrāva “Udinese” vienību.

Pirmie gan šajā mačā vārtus guva viesi, kad 12.minūtē 1:0 panāca Stefāno Okaka. Pēc deviņām minūtē Josips Iličičs izlīdzināja rezultātu, bet puslaika turpinājumā Udīnes komanda palika bez kreisās malas aizsarga Nikolasa Opoku, kurš 32.minūtē tika pie savas otrās dzeltenās kartītes spēlē.

Līdz puslaika beigām Luiss Murjels realizēja 11 metru soda sitienu un Iličičs guva savus otros vārtus, bet “Atalanta” pirmās 45 minūtes uzvarēja ar 3:1. Otrajā puslaikā mājinieki guva vēl četrus vārtus, Murjelam noformējot sev “hat-trick”, bet vēl pa reizei izceļoties Mario Pašaličam un Amadam Traorem.

Bergāmo futbolisti pirms piecām dienām Mančestrā UEFA Čempionu līgas mačā ar 1:5 kapitulēja Anglijas premjerlīgas čempionei “City”.

Vēl no vadošajām komandā “Napoli” viesos cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar SPAL. Devītajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Arkadjušs Miliks, bet deviņas minūtes vēlāk neizšķirtu panāca Jasmins Kurtičs.

Vācija

Menhengladbahas “Borussia” komanda svētdien svinēja uzvaru Vācijas futbola bundeslīgas spēlē un saglabāja vadību kopvērtējumā.

“Borussia” savā laukumā ar 4:2 (2:0) uzveica Frankfurtes “Eintracht” futbolistus.

Menhengladbahas komandu spēles 28.minūtē vadībā izvirzīja Liliāna Turama dēls Markuss, kurš pēc ātra uzbrukuma saņēma piespēli pretī tukšiem vārtiem un raidīja bumbu taisnstūrī. Pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē Oskars Vendts ar spēcīgu sitienu panāca 2:0.

Otrajā puslaikā, 59.minūtē, Denijs da Kosta no vārtsarga laukuma robežas vienus vārtus atguva, bet 16 minūtes vēlāk Niko Elvei pēc brīvsitiena ar galvu panāca 3:1. Pēc četrām minūtēm arī viesi precīzi sita ar galvu, pēc stūra sitiena izceļoties Martinam Hinteregeram.

Tiesa, arī šoreiz laukuma saimnieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru, jo piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Deniss Zakarija ar sitienu no soda laukuma līnijas panāca 4:2.

Vēl no vadošajām komandām “VfL Wolfsburg” mājās nospēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Augsburg”. Volfsburgas futbolisti varēja nostāties līdzās Menhengladbahas “Borussia” komandai, taču Žuāu Viktora piecas minūtes pirms pamatlaika beigām gūtie vārti pēc videoatkārtojuma noskatīšanās aizmugures dēļ netika ieskaitīti.

Francija

Francijas futbola čempionātā spēcīgā Parīzes “Saint-Germain” savā laukumā ar 4:0 (4:0) sagrāva Marseļas “Olympique” komandu.

Visi četri vārti tik gūti pirmajā puslaikā. Vispirms rezultātu 10. minūtē atklāja Maurisio Ikardi, bet 26. minūtē Ikardi pēc Marko Verati piespēles pārsvaru dubultoja. 32. minūtē graujošo 3:0 panāca Kilians Mbapē, kuram asistēja Anhels Di Maria, bet ceturtos vārtus44. minūtē arī guva Mbapē un arī šajos vārtos francūzim asistēja Di Maria.

Tas Francijas futbola grandam bija jau ceturtais panākums pēc kārtas un kopumā devītā uzvara aizvadītajos 11 mačos vietējā čempionātā.