Granato kļūst par “Sabres” 20. galveno treneri kluba vēsturē

29/06/2021 21:59

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Bufalo “Sabres”, kurai aizvadītajā sezonā kājas muskuļa traumas dēļ nevarēja palīdzēt Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons, galvenā trenera amatā apstiprinājusi Donu Granato, ziņo klubs. Granato kļuvis par 20.galveno treneri kluba vēsturē

Jau ziņots, ka marta vidū klubs no galvenā trenera amata atbrīvoja vācu speciālistu Ralfu Krīgeru, par viņa pienākumu izpildītāju kļūstot Granato. 53 gadus vecais Granato “Sabres” kā trenera palīgs pievienojās pirms 2019./2020.gada sezonas.

Granato 28 spēles izmantoja, ieguldot organizācijas nākotnē un balstoties uz jaunajiem spēlētājiem, dodot viņiem iespēju laukumā pavadīt daudz laika. Savas karjeras labāko nogriezni aizvadīja Dilans Kazenss, Keisijs Mitelstāds un Teidžs Tompsons.

Granato galvenā trenera amatā ir bijis dažāda ranga sacensībās gandrīz trīs gadu desmitus, sākot ar 1993.gadu ASV Hokeja līgā (USHL) un Viskonsinas “Capitols”. Viņš ir uzvarējis USHL (1996.) un Austrumkrasta Hokeja līgas (ECHL) (2000.) čempionātā un 2001.gadā tika atzīts par Amerikas Hokeja līgas (AHL) gada treneri.

Granato NHL kluba Sentluisas “Blues” sistēmas klubā Vorčesterā AHL pavadīja piecas sezonas  galvenā trenera amatā, bet 2005./2006.gada sezonā pirmoreiz kā trenera asistents sāka darbu “Blues”. Vēlāk viņš piecas sezonas kā galvenais treneris strādāja ASV nacionālās komandas attīstības programmā.

Granato ar ASV izlasi pasaules U18 čempionātā ir ieguvis zelta un sudraba medaļas un 2018.gadā pasaules čempionātā vīriešiem izcīnīja bronzu. Granato atgriezās NHL kā Džoela Kvīnīvila asistents Čikāgas “Blackhawks” komandā 2017.gada vasarā, bet divus gadus vēlāk kļuva par “Sabres” galvenā trenera palīgu. “Sabres” aizvadītajā sezonā 56 spēlēs nopelnīja 37 punktus un ieņēma pēdējo vietu līgā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…