Graudiņa/Kravčenoka ar uzvaru sāk PK posmu; Finsteram/Solovejam zaudējums

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ceturtdien ar uzvaru sāka Šveicē notiekošo Pasaules kausa triju zvaigžņu posmu, kamēr vīru duets Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs piedzīvoja zaudējumu.

Ar 11.numuru izliktās Latvijas sportistes F apakšgrupas pirmajā mačā ar 2-0 (21:17, 21:18) pārspēja Amarantu Fernandesu Navarro un Anhelu Lovato Errero, kuras turnīrā izliktas ar 22.numuru.

Nākamajā mačā Latvijas duets spēkosies ar Ukrainas pārstāvēm Valentīnu Davidovu un Jevgeņiju Ščipakovu, kuras izliktas ar sesto numuru un kuras arī pirmajā mačā guva uzvaru.

Uzvaras gadījumā automātiski iekļūs izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Duetam Graudiņa/Kravčenoka šis ir pirmais turnīrs kopš janvāra, kad Čehijā izdevās iegūt sudrabu Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Masters” kategorijas sacensībās. Ikdienā Graudiņa studē ASV.

Vēlāk Lucernas turnīru uzsāks arī ar 14.numuru izliktais Latvijas vīriešu pludmales volejbola pāris Rihards Finsters/Aleksandrs Solovejs, kuri C apakšgrupas cīņā ar 0-2 (13:21, 17:21) piekāpās sacensību 19.numuram Lukam Kazdaili un Arnam Rumševičam no Lietuvas, kuriem tika zaudēts pagājušajā nedēļā Turcijā notikušajā turnīrā.

Nākamajā mačā Latvijas duetu gaida tikšanās ar šveiciešiem Gabrielu Kislingu un Mišelu Zandbergenu, kuri izlikti ar 30.numuru. Zaudējuma gadījumā Finsteram/Solovejam turnīrs būs noslēdzies, bet uzvara ļaus kvalificēties izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai.

Turnīru Mersinā Finsters/Solovejs noslēdza dalītā piektajā vietā.

Pamatturnīrā piedalās 32 dueti, kuri sadalīti astoņās apakšgrupās. Vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Lucernā norisinās Pasaules kausa triju zvaigžņu turnīrs. Kalendāra nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – ir piecas zvaigznes. Kādreizējiem “Grand Slam” posmiem ir četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem – no vienas līdz trim zvaigznēm.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par