Graudiņa/Kravčenoka cieš neveiksmi mačā par pirmo vietu PČ apakšgrupā

12/06/2022 10:56
Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka svētdien Romā piedzīvoja zaudējumu par pirmo vietu pasaules čempionāta apakšgrupā. Graudiņa/Kravčenoka, kuras pasaules čempionātā izsētas ar trešo numuru, ar 0-2 (19:21, 13:21) zaudēja šveicietēm Joanai Heidrihai un Anukai Veržē-Deprē (22.).

Spēles sākums sekmīgāks bija Latvijas duetam – Graudiņa blokā panāca divu punktu pārsvaru (5:3), pēc tam pretinieču kļūda ļāva iegūt plus trīs punktus (7:4), bet vēlāk Graudiņas “eiss” ļāva panākt jau 9:5. Mača ritējums mainījās pēc pārtraukuma, kad pretinieces pakāpeniski sāka atspēlēties un ieguva vadību (15:13). Vēlāk iespadīgs bloks ļāva šveicietēm iegūt trīs punktu pārsvaru, bet setā viņas bija pārākas ar 21:19.

Otrajā setā latvietes pēc nonākšanas iedzinējos ar 0:2 panāca neizšķirtu, bet nākamā iespēja pie rezultāta 3:4 netika izmantota, šveicietēm noturot bumbu spēlē un panākot 5:3. Arī turpinājumā pretiniecēm bija sekmīgi uzbrukumi, vien seta otrajā pusē Graudiņas spēle pie tīkla palīdzēja atgūt pāris punktus (12:15). Setā pārākas ar 21:13 bija šveicietes, kura uzvarēja arī mačā un apakšgrupā Latvijas un Šveices dueti tikās Tokijas olimpisko spēļu bronzas spēlē, kur divos setos pārākas bija šveicietes.

Jau ziņots, ka latvietes C grupas pirmajā mačā ar 2-0 (21:13, 21:7) pārspēja Marokas duetu Imāna Seruāla/Siāda Mahasīna, kamēr japānietes Mika Išī un Sajaka Mizoi (27.) ar 0-2 (16:21, 18:21) piekāpās šveicietēm. Otrajā spēlē Graudiņa/Kravčenoka ar ar 2-0 (21:17, 21:11) izcīnīja uzvaru pār japānietēm. Šveicietes bija pārākas pār Marokas pludmales volejbolistēm, uzvarot ar 2-0 (21:13, 21:7) . Tāpat ar diviem panākumiem pasaules čempionātu turpina Aleksandrs Samoilovs ar Jāni Šmēdiņu, kuriem svētdien ir brīvdiena.

Gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē sacensības sāka 48 komandas, kas sadalītas 12 apakšgrupās. Katras grupas divas labākās vienības, kā arī četras labākās trešo vietu ieņēmējas uzreiz iekļūs izslēgšanas cīņās. Pārējie astoņi dueti četros pāros vienā “play-off” cīņā noskaidros pēdējās četras izslēgšanas spēļu dalībnieces. Sacensību turpinājumā cīņas notiks pēc olimpiskās sistēmas.

Sacensības līdz 19.jūnijam norisināsies Romā. Iepriekšējais pasaules čempionāts notika 2019.gadā Vācijas pilsētā Hamburgā, toreiz Graudiņa/Kravčenoka un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs izcīnīja devītās vietas, bet Samoilovs/Šmēdiņš ierindojās 17.pozīcijā.