Graudiņa/Kravčenoka Jūrmalā cīnīsies par pirmo vietu grupā; EČ cīņas uzsāks seši Latvijas vīriešu dueti

16/09/2020 09:22

Šodien Majoru pludmalē Jūrmalā Eiropas čempionāta grupu turnīru uzsāks arī Latvijas pludmales volejbolisti, bet pievakarē volejbolistes noslēgs cīņas grupās, Eiropas čempionēm Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai cīnoties par uzvaru grupā.

Rīta pusē pirmās cīņas šajā čempionātā Jūrmalā aizvadīs vīriešu dueti, bet vakarā grupu turnīru pabeigs volejbolistes.

Neatbraucot dažiem pieteiktajiem pāriem, pie teikšanas tikuši vairāk nekā izlozi pieredzējušie četri Latvijas dueti.

Plkst.10 kā pirmie centrālajā laukumā B grupas spēlē dosies Ardis Bedrītis un Arnis Reliņš, kuri turnīrā izlikti ar 31.numuru un kuriem jātiekas ar pasaules čempioniem krieviem – Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovskis (turnīra otrie numuri).

Bedrītis un Reliņš nedēļas nogalē finišēja dalītā piektajā vietā Pasaules tūres vienas zvaigznes posmā Viļņā.

Plkst.11 Bedrītim un Reliņam pirmajā laukumā C grupas spēlē sekos Mihails Samoilovs un Aleksandrs Solovejs (30.), kuri tiksies ar pasaules vicečempioniem no Vācijas – Jūliusu Toli un Klemensu Vikleru (3.).

Vācieši ir teicamā sportiskajā formā, ko apliecina iekļūšana finālā nedēļas nogalē Nīderlandes pilsētā notikušajā “Kinf of the Court” turnīrā.

Plkst.12 laukumā vienlaicīgi dosies uzreiz divi pašmāju pāri. Plānoti pirmajā laukumā A grupā spēlēs Eiropas eksčempioni Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs (16.), kuri tiksies ar ziemeļu kaimiņiem no Igaunijas – Kusti Nelvaku un Martu Tīsāru (17.).

Samoilovs/Šmēdiņš Utrehtā pārvarēja pirmo grupu turnīra kārtu, bet igauņi nedēļas nogalē uzvarēja Viļņas turnīrā.

Tajā pašā laikā trešajā laukumā cīņā dosies Mārcis Jirgensons un Rinalds Aišpurs (27.), kuriem pretī stāsies pasaules eksčempioni – nīderlandiešu duets Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēvsens (6.).

Jirgensons un Aišpurs Latvijas čempionāta fināla posmā ieņēma sesto vietu cīņā par 5.-8.vietu, kas speciāli vienīgo reizi sezonā Latvijas čempionāta posmā tika izcīnītas, lai noskaidrotu iespējamos dalībniekus Eiropas meistarsacīkstēs.

Nīderlandieši Utrehtā tāpat kā šī brīža labākais Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs iekļuva pusfinālā.

Turnīrā ar ceturto numuru izliktais duets Pļaviņš/Točs D grupā pirmajā laukumā dosies plkst.13, tiekoties ar tikko lieliski Utrehtā nospēlējušajiem Beļģijas volejbolistiem Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli (29.), kuri Utrehtā pusfinālā latviešus atstāja aiz muguras, finālā izcīnot ceturto vietu.

Tajā pašā laikā pret vēl vienām Eiropas volejbola leģendām – Eiropas eksčempioniem spāņiem Pablo Ereru un Adrianu Gaviru (9.) ceturtajā laukumā dosies Matīss Gabdulļins, kurš ceļazīmi uz sacensībām nopelnīja ar piekto vietu Latvijas čempionātā pārī ar Atvaru Vildi. Jūrmalā Gabdulļins spēlēs kopā Artūru Rinkeviču, kurš Eiropas U-20 čempionātā iepriekšējā nedēļā pārī ar Rūdolfu Stankeviču ieņēma sesto vietu. Latvijas volejbolisti izsēti ar 24.numuru.

Spāņu duets Utrehtā iekļuva pusfinālā.

Pēcpusdienā attiecību skaidrošanu turpinās sieviešu dueti, noslēdzot grupu turnīra fāzi.

Plkst.16 kā pirmās cīņā par trešo vietu centrālajā laukumā dosies Marta Ozoliņa un Luīze Skrastiņa (31.) B grupā, kuru pretinieces būs krievietes Jekaterina Birlova un Jevgeņija Ukolova (15.).

Uzvarētājas turpinās cīņu par medaļām izslēgšanas spēlēs, zaudētājām turnīrs būs beidzies. Tādi paši nosacījumi būs vēl diviem Latvijas duetiem.

Plkst.17 centrālajā laukumā G grupā dosies Krista Paegle un Kristīne Briede (26.), kuras tiksies ar Vācijas duetu Kima Bērensa/Sinja Tilmane, kuras izsētas ar desmito numuru.

Plkst.18 cīņā par trešo vietu F grupā Eiropas U-20 čempiones Anete Namiķe un Varvara Brailko (27.) tiksies ar Francijas duetu Aleksandra Župitē/Alina Šamero, kurš izsēts ar 22.numuru.

Visbeidzot plkst.19 centrālajā laukumā spēli sāks Eiropas čempiones Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras izliktas ar piekto numuru. Viņas cīņā par pirmo vietu spēlēs ar Krievijas sportistēm – Kseniju Dabižu un Darju Rudihu (21.).

Šoreiz grupu turnīrā katra komanda nespēlē ar katru. Pirmās spēles uzvarētāji noskaidro uzvarētāju grupā, kas uzreiz iekļūst izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, bet zaudētāji – “lieko” komandu sacensību turpinājumā.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā notiek no 15. līdz 20.septembrim. Turnīrs pa 32 pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē pulcē labākos Eiropas pludmales volejbola vīriešu duetus no 15 valstīm un sieviešu pārus no 13 valstīm.

Turnīrs Covid-19 pandēmijas dēļ pretendē uz viena no sezonas spēcīgākajiem turnīriem dalībnieku ziņā statusu pasaulē.

Sieviešu turnīrā par galvenajām titula pretendentēm tiek uzskatītas šveicietes – Tanja Hīberli/Nina Bečarta un Joana Heidriha/Anuka Veržē-Deprē, olimpiskā čempione vāciete Laura Ludviga, kas spēlē pārī ar Margaretu Kozuhu, un nīderlandietes Sanne Kaizere un Madeleina Mepelinka un čehietes Marketa Slukova/Barbora Hermanova. Pašreizējās čempiones ir Graudiņa ar Kravčenoku.

Vīriešu konkurencē titulu aizstāv Maskavā uzvarējušie pasaules ranga līderi no Norvēģijas Annešs Mūls un Kristians Sērums. Uzvarēt grib pasaules čempioni no Krievijas Vjačeslavs Krasiļņikovs un Oļegs Stojanovskis, pasaules vicečempioni no Vācijas Jūliuss Tole un Klemenss Viklers, pasaules eksčempioni – nīderlandiešu duets Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēvsens, olimpiskie vicečempioni no Itālijas Daniele Lupo/Paolo Nikolai un spāņu veterāni Eiropas eksčempioni Pablo Erera/Adrians Gavira, kā arī citi spēcīgi ārvalstu dueti.

Kaut gan olimpiskais rangs saistībā ar Covid-19 pandēmiju tika iesaldēts šī gada 16.martā, tradicionāli Eiropas čempionāts ir viens no turnīriem, kurā komandas cīnās par olimpiskā ranga punktiem.

Volejbolisti cīnās arī par kopējo balvu fondu 200 000 eiro apmērā.

Lēmums par sacensību organizēšanu Latvijā tika pieņemts Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) 2020.gada 7.jūlija valdes sēdē.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā Jūrmalā 2017.gadā par vicečempioniem kļuva Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. 2017.gada augustā Šmēdiņš ar Samoilovu tika līdz finālam, kur piekāpās itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai, bet toreiz pārsteidzoši augsto piekto vietu izcīnīja Graudiņa un Kravčenoka, kā arī Mārtiņš Pļaviņš ar Haraldu Regžu.

Šogad Jūrmalā vajadzēja norisināties arī Pasaules tūres posma sacensībām, taču šis turnīrs koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārcelts uz nākamo gadu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Gordons Heivords pret Kristapu Porziņģi
15/06/2021 12:19

Avots: “Hornets” apsver iespēju veikt darījumu, lai iegūtu Porziņģi

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Šarlotas “Hornets” apsver iespēju veikt maiņas darījumu, lai savā paspārnē iegūtu Dalasas “Mavericks” uzbrucēju Kristapu Porziņģi, informē medija “NBA Analysis Network” apskatnieks Evans Meisijs. “Viens…