Graudiņa/Kravčenoka parāda raksturu un iekļūst Tokijas OS ceturtdaļfinālā

01/08/2021 09:11
Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka Tokijas olimpisko spēļu izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 2-1 (16:21; 21:17; 15:13) pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportistes Nadeždu Makroguzovu/Svetlanu Holominu. Trešajā setā pēc nonākšanas iedzinējos ar četriem punktiem (8:12) Graudiņa/Kravčenoka veica izrāvienu 7:1 un svinēja uzvaru. Latvijas duets ceturtdaļfinālā tiksies kanādietēm Heteri Bensliju/Brendiju Vilkersoni.

Spēles gaita

Cīņa sākumā ritēja punkts punktā, Latvijai pēc pretinieču kļūdas panākot vadību. Pēc tam sekoja divi labi sāncenšu uzbrukumi un Kravčenokas kļūda, kas deva konkurentēm pārsvaru 6:4. Turpinājumā pēc pāris labiem uzbrukumiem, ko noslēdza Kravčenokas “eiss”, rezultāts kļuva neizšķirts 8:8. Seta otrajā pusē Latvijas dueta kļūdas ļāva Krievijas Olimpiskās komitejas pludmales volejbolistiem iekrāt drošu 3-4 punktu pārsvaru un beigās uzvaru ar 21:16.

Arī otrā seta sākums bija līdzīgs, bet divu punktu pārsvaru Latvija pirmo reizi panāca pirms tehniskā pārtraukuma, kad Graudiņa sekmīgi nospēlēja blokā (8:6). Turpinājumā pēc Kravčenokas sekmīga uzbrukuma jau trīs punktu pārsvars, bet vēlāk pēc Graudiņas “eisa” duetus šķīra jau četri punkti (11:7). Nedaudz krievietes pārsvaru samazināja ar precīzu Holominas gremdi (14:16), taču vēlāk viņas kārtējā kļūda pie savas serves liedza vēl vairāk pietuvoties rezultātā. Setam punktu pielika Kravčenokas precīzais sitiens līnijā – 21:17.

Pašu kļūdu dēļ Graudiņa/Kravčenoka otrā seta sākumā nonāca iedzinējos ar 0:2 un vēlāk jau ar 1:5, bet seta otrajā pusē Kravčenokas labi uzbrukumi ļāva pietuvoties rezultātā (8:10). Tiesa, Latvijas duets pieļāva pāris kļūdas serves uzņemšanā un pretinieces atkal ieguva četru punktu pārsvaru (12:8). Pēc tam sekoja vēl divi pāris sekmīgi uzbrukumi, Makroguzova kļūdas cīņā pie tīkla un uzbrukumā – rezultāts jau neizšķirts 12:12. Svarīgā brīdī Graudiņa pieļāva kļūdu uzbrukuma sitienā un pretinieces atgriezās priekšā. Turpinājumā gan veiksme uzbrukumā atgriezās un Graudiņa ar bloku panāca 15:13.

Situācija turnīrā

Graudiņa/Kravčenoka D apakšgrupā vispirms ar 1-2 zaudēja ASV duetam Kellijai Kleisai/Sārai Sponsilai (9.), pēc tam ar 2-1 uzveica brazīlietes Anu Ramosu/Rebeku Silvu (4.), bet noslēgumā ar 2-0 bija pārākas pār kenijietēm Gaudensiju Makohu/Breksaidsu Hadambi (21.). Šāds sniegums ļāva ieņemt otro vietu D apakšgrupā un nopelnīt uzreiz ceļazīmi uz astotdaļfinālu.

Tikmēr Makroguzova/Holomina uzvarēja visās E apakšgrupas cīņās. Krievietes pirmajās divās spēlēs divos setos uzvarēja itālietes Martu Menegati/Viktoriju Orsi-Totu (17.) un kubietes Lidianniju Ehevarriju-Benitesu/Leilu Martinesu-Ortegu (20.), bet trešajā cīņā trīs setos tika pārspētas austrālietes Mariafe Artaho de Solara/Talika Klensija (5.).