Graudiņa/Kravčenoka parāda raksturu un iekļūst Tokijas OS ceturtdaļfinālā

01/08/2021 09:11

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka Tokijas olimpisko spēļu izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 2-1 (16:21; 21:17; 15:13) pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportistes Nadeždu Makroguzovu/Svetlanu Holominu. Trešajā setā pēc nonākšanas iedzinējos ar četriem punktiem (8:12) Graudiņa/Kravčenoka veica izrāvienu 7:1 un svinēja uzvaru. Latvijas duets ceturtdaļfinālā tiksies kanādietēm Heteri Bensliju/Brendiju Vilkersoni.

Spēles gaita

Cīņa sākumā ritēja punkts punktā, Latvijai pēc pretinieču kļūdas panākot vadību. Pēc tam sekoja divi labi sāncenšu uzbrukumi un Kravčenokas kļūda, kas deva konkurentēm pārsvaru 6:4. Turpinājumā pēc pāris labiem uzbrukumiem, ko noslēdza Kravčenokas “eiss”, rezultāts kļuva neizšķirts 8:8. Seta otrajā pusē Latvijas dueta kļūdas ļāva Krievijas Olimpiskās komitejas pludmales volejbolistiem iekrāt drošu 3-4 punktu pārsvaru un beigās uzvaru ar 21:16.

Arī otrā seta sākums bija līdzīgs, bet divu punktu pārsvaru Latvija pirmo reizi panāca pirms tehniskā pārtraukuma, kad Graudiņa sekmīgi nospēlēja blokā (8:6). Turpinājumā pēc Kravčenokas sekmīga uzbrukuma jau trīs punktu pārsvars, bet vēlāk pēc Graudiņas “eisa” duetus šķīra jau četri punkti (11:7). Nedaudz krievietes pārsvaru samazināja ar precīzu Holominas gremdi (14:16), taču vēlāk viņas kārtējā kļūda pie savas serves liedza vēl vairāk pietuvoties rezultātā. Setam punktu pielika Kravčenokas precīzais sitiens līnijā – 21:17.

Pašu kļūdu dēļ Graudiņa/Kravčenoka otrā seta sākumā nonāca iedzinējos ar 0:2 un vēlāk jau ar 1:5, bet seta otrajā pusē Kravčenokas labi uzbrukumi ļāva pietuvoties rezultātā (8:10). Tiesa, Latvijas duets pieļāva pāris kļūdas serves uzņemšanā un pretinieces atkal ieguva četru punktu pārsvaru (12:8). Pēc tam sekoja vēl divi pāris sekmīgi uzbrukumi, Makroguzova kļūdas cīņā pie tīkla un uzbrukumā – rezultāts jau neizšķirts 12:12. Svarīgā brīdī Graudiņa pieļāva kļūdu uzbrukuma sitienā un pretinieces atgriezās priekšā. Turpinājumā gan veiksme uzbrukumā atgriezās un Graudiņa ar bloku panāca 15:13.

Situācija turnīrā

Graudiņa/Kravčenoka D apakšgrupā vispirms ar 1-2 zaudēja ASV duetam Kellijai Kleisai/Sārai Sponsilai (9.), pēc tam ar 2-1 uzveica brazīlietes Anu Ramosu/Rebeku Silvu (4.), bet noslēgumā ar 2-0 bija pārākas pār kenijietēm Gaudensiju Makohu/Breksaidsu Hadambi (21.). Šāds sniegums ļāva ieņemt otro vietu D apakšgrupā un nopelnīt uzreiz ceļazīmi uz astotdaļfinālu.

Tikmēr Makroguzova/Holomina uzvarēja visās E apakšgrupas cīņās. Krievietes pirmajās divās spēlēs divos setos uzvarēja itālietes Martu Menegati/Viktoriju Orsi-Totu (17.) un kubietes Lidianniju Ehevarriju-Benitesu/Leilu Martinesu-Ortegu (20.), bet trešajā cīņā trīs setos tika pārspētas austrālietes Mariafe Artaho de Solara/Talika Klensija (5.).

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…