Graudiņa/Kravčenoka Pasaules tūres posmu noslēdz dalītā 17. vietā

16/08/2019 13:14

Pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka piektdien Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā Maskavā piedzīvoja zaudējumu izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, sacensības noslēdzot dalītā 17.vietā.

Ar devīto numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar rezultātu 0-2 (15:21, 16:21) piekāpās Vācijas pārim Karlai Borgerei un Jūlijai Sudi, kurām piešķirts 14.numurs.

Līdz ar piedzīvoto zaudējumu, Latvijas duets sacensības noslēdza dalītā 17.vietā.

Pirmā seta sākumā nelielu pārsvaru ieguva vācietes, panākot 8:5. Latvijas sportistes pārsvaru nespēja samazināt arī dodoties tehniskajā pārtraukumā (9:12), bet mača turpinājumā rezultātu tā arī neizdevās izlīdzināt, zaudējot ar 15:21. Arī otrajā setā Eiropas čempiones nonāca iedzinējos 1:3, bet mača turpinājumā no pretiniecēm atpalika par diviem līdz trijiem punktiem. Mača izskaņā Vācijas duets jau bija attālinājies līdz +5 (19:14), bet brīdi vēlāk viņas jau svinēja uzvaru ar 21:16.

Jau ziņots, ka Graudiņa/Kravčenoka H apakšgrupas pirmajā duelī ar 2-0 (21:13, 21:11) pārspēja ķīnietes Čeņu Sjue/Sjiņsjiņu Vanu, kurām ticis 24.numurs, bet otrajā spēlē ar 0-2 (15:21, 15:21) piekāpās Krievijas duetam Jekaterinai Birlovai/Jevgēņijai Ukolovai, kuras izsētas ar astoto numuru.

Graudiņai/Kravčenokai šīs bija pirmās spēles pēc sestdien turpat Maskavā notikušā Eiropas čempionāta fināla, kurā Latvijas duets svinēja uzvaru divos setos. Starp abiem turnīriem viņas uz dažām dienām bija atgriezušās mājās.

Jau ziņots, ka Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kuriem sacensībās piešķirts 18.numurs, ar 2:1 (15:21, 26:24, 15:12) pieveica kanādiešus Semu Pedlovu/Semu Šahteru, kuri izlikti ar 15.numuru. Tikmēr otrajā mačā ar 0-2 (16:21, 18:21) piekāpās brazīliešiem – olimpiskajam čempionam Alisonu Seruti un Alvaru Filju, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru.

Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas turnīra pirmo spēli aizvadīs piektdienas pēcpusdienā.

Traumas dēļ šajā posmā nestartēs vadošais Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs. Jau ziņots, ka trešdien šī turnīra kvalifikācijā zaudējumu cieta Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs.

Pamatturnīrā piedalās 32 dueti, kuri sadalīti astoņās apakšgrupās. Vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz.

Pasaules tūres posms Maskavā norisināsies līdz svētdienai. Turnīros pludmales volejbolisti cīnās par punktiem 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.