Graudiņa/Kravčenoka un Pļaviņš/Točs ar zaudējumu sāk Pasaules tūres sacensības

03/06/2021 17:53
Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka

Sievietes

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ceturtdien Ostravā Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīrā sasniedza “play-off” pirmo kārtu. Turnīrā ar desmito numuru izliktais Latvijas duets G apakšgrupas pirmajā duelī ar rezultātu 0-2 (20:22, 17:21) piekāpās dvīņu māsām Meganai un Nikolei Maknamarām no Kanādas (23.). Vēlāk viņas otrā apakšgrupas spēlē ar 2-1 (21:15, 19:21, 15:10) uzvarēja spānietes Mariju Karro un Paulu Soriju, kurām bija piešķirts 26.numurs. Viņas iepriekš pārvarēja kvalifikāciju.

Pirmajā setā pie rezultāta 7:7 no nākamajiem pieciem punktiem Latvijas duets ieguva četrus. Karro/Sorijas bieži pieļautās kļūdas neļāva viņām panākt neizšķirtu pirmā seta vidū, bet vēlāk sniegumu uzlabot neizdevās, kas Kravčenokai/Graudiņai sākotnēji ļāva panākt 17:12, bet seta izskaņā pārsvaru izdevās vēl nedaudz palielināt.

Graudiņas neveiksmīgi uzņemtā serve jau otrā seta ievadā spānietes izvirzīja vadībā ar 4:1. Turpinājumā vairākkārt izdevās pietuvoties līdz viena punkta deficītam, bet seta vidū Kravčenoka/Graudiņa bija iedzinējos ar 10:13. Neilgi pēc tam divas pretinieču kļūdas un precīzs uzbrukums ļāva panākt neizšķirtu 13:13. Rezultāts arī seta galotnē vairākkārt bija neizšķirts, bet pie 19:19 spānietes nākamajā uzbrukumā bija nekļūdīgas, savukārt uzvaras punktu sagādāja Graudiņas neprecīzais sitiens.

Trešajā setā Kravčenoka/Graudiņa ātri izvirzījās vadībā – 6:1, bet pēc tam zaudēja trīs punktus pēc kārtas. Graudiņai seta vidū ar māņu sitienu izdevās atjaunot piecu punktu pārsvaru (10:5), vēlāk sekoja kļūda serves uzņemšanā (13:10), taču seta galotnē divi pēc kārtas izcīnītie punkti deva uzvaru. Piektdien Kravčenoka/Graudiņa aizvadīs izslēgšanas spēļu pirmās kārtas maču.

Vīrieši

Latvijas pludmales volejbolistu duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs ceturtdien ar zaudējumu sāka Ostravā notiekošo Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīru, bet vēlāk no seta deficīta pret Spānijas duetu atspēlējās un uzvarēja Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Pļaviņš/Točs, kuri Ostravas sacensībās izsēti ar 11.numuru, F grupas mačā ar 0-2 (20:22, 19:21) piekāpās 2013.gada pasaules čempioniem no Nīderlandes – Aleksandram Brouveram un Robertam Mēvsenam (22.) Laukumā ritēja līdzīga cīņa, pirmā seta galotnē pārākiem izrādoties nīderlandiešiem. Otrā seta sākumā Latvijas pāris visu laiku bija pussolīti priekšā, taču seta vidū pasaules eksčempioni ieguva pārsvaru (16:13), ko noturēja līdz cīņas beigām, izšķirošo uzbrukuma sitienu realizējot Brouveram.

Cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs latvieši tiksies ar Krievijas duetu Iļja Ļešukovs/Konstantīns Semjonovs, kuri turnīrā izsēti ar sesto numuru un kuriem iepriekšējā posmā Sočos Latvijas duets cīņā par pirmo vietu grupā piekāpās ar graujošo 0-2 (7:21, 14:21).

Otrs Latvijas duets sacensībās Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš (16.) pirmajā A grupas cīņā ar 2-1 (17:21, 21:19, 15:1) pārspēja veterānus no Spānijas – Adrianu Gaviru un Pavlo Erreru (17.). Piekāpušies pirmajā setā, latvieši ar pārsvaru sāka otro, seta sākumā panākdami pāris punktu vadību, taču spāņi drīz rezultātu izlīdzināja – 8:8.

Šajā brīdī Latvijas duets pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, kurā medicīniskā palīdzība tika sniegta Samoilovam. Pēc tā ritēja līdzīga cīņa, kurā pēdējo punktu setā ar Samoilova bloku guva latvieši – 21:19. Pēc diviem spāņu bumbas triecieniem tīklā trešā seta sākumā Samoilovs/Šmēdiņš panāca 2:0. Lielāku izrāvienu izdevās panākt seta otrajā pusē – 12:8, pārsvaru noturot līdz cīņas beigām – 15:11, kas tika panākts pēc Samoilova māņu sitiena.

Cīņā par uzvaru grupā Latvijas volejbolistiem būs jātiekas ar Čehijas duetu Davids Šveiners/Ondržejs Perušičs, kuri turnīrā kā mājinieki izsēti ar pirmo numuru. Zaudējumu pirmajā E grupas cīņā cieta Samoilova un Šmēdiņa sīvākie konkurenti cīņā par olimpisko ceļazīmi čīlieši, kuriem Latvijas pāris olimpiskajā rangā zaudē 20 punktus. Estevans un Marko Grimalti, kuri turnīrā izsēti ar 21.numuru, ar 0-2 (17:21, 16:21) piekāpās amerikāņiem – Tri Bournam un Trevoram Krebam, kuri sacensībās izsēti ar 12.numuru.

Cīņā par trešo vietu grupā un vietu izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā čīlieši piektdien tiksies ar Itālijas pāri Adrians Karambula/Enriko Rosi (5.). Samoilovam/Šmēdiņam šis turnīrs ir pēdējais cīņā par punktiem olimpiskajā rangā, Ostravas sacensības sagaidot kā pirmajiem zem kvalifikācijas strīpas.

Jau ziņots, ka sieviešu turnīrā ar desmito numuru izliktais Latvijas duets Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka G grupas pirmajā duelī ar rezultātu 0-2 (20:22, 17:21) piekāpās dvīņu māsām Meganai un Nikolai Maknamarām no Kanādas (23.). Lai iekļūtu izslēgšanas turnīrā, būs jāuzvar G apakšgrupā otrais zaudējušais duets – spānietes Marija Karro un Paula Sorija (26.), kuras pirms tam pārvarēja kvalifikācijas sacensību barjeru.

Pamatturnīrā piedalās 32 dueti, kuri sadalīti astoņās apakšgrupās. Vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas gūst pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības ir jānoslēdz.

Graudiņa/Kravčenoka, kā arī Pļaviņš/Točs Latvijai jau ir nopelnījuši pa vienai ceļazīmei uz olimpiskajām spēlēm, bet iespējas kvalificēties Tokijai ir arī Samoilovam/Šmēdiņam.