Graudiņa/Kravčenoka Tokijas OS iesāk ar zaudējumu amerikānietēm

26/07/2021 07:11
Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka pirmdien ar zaudējumu debitēja Tokijas olimpisko spēļu turnīrā. Ar 16.numuru sacensībās izsētais Latvijas pāris pirmajā cīņā ar rezultātu 1-2 (13:21, 21:16, 11:15) piekāpās ASV duetam Kellijai Kleisai un Sārai Sponsilai (9.).

Graudiņa/Kravčenoka trešā seta beigās zaudēja sešas punktus pēc kārtas, pretiniecēm veiksmīgi spēlējot blokā. Mačs sākās ar amerikāniešu nelielu pārsvaru, tomēr pēc 12 izspēlēm rezultāts bija neizšķirts 6:6. Toties uz nākamajiem pretinieču desmit punktiem Latvijas pāris atbildēja tikai ar vienu, nonākot iedzinējos, kas nedeva nekādas cerības uz uzvaru setā. Pirmajā setā pārliecinošs zaudējums ar 13:21.

Pēc nervoza pirmā seta otro Graudiņa/Kravčenoka iesāka diametrāli pretēji – veiksmīgie uzbrukumi ātri deva trīs-četru punktu pārsvaru (5:2, 7:3). Pretinieču pāris planējošās serves Latvijas pāra pārsvaru sadzēsa vairs tikai līdz punktam (10:9). Seta turpinājumā latvietēm izdevās nostabilizēties vadībā un uzvarēt ar 21:16. Trešā seta sākumā ar 2:0 vadībā izvirzījās ASV sportistes, bet Graudiņa/Kravčenoka atbildēja ar trīs punktiem. Seta vidū garas izspēles noslēgumā amerikānietes knapi pārdabūja bumbu pār tīklam, neļaujot Latvijas duetam iegūt plus divus punktus (8:8).

Tiesa, vēlāk divu punktu vadību deva Graudiņas veiksmīgā spēle blokā – 10:8. Turpinājumā gan blokā labi nospēlēja arī Kleisa, bet pēc tam Graudiņa izsita auta – jau 12:11 ASV labā. Kleisa vēlreiz labi nospēlēja blokā un nākamais amerikāņu uzbrukums deva mačbumbu, kas tika izmantota – 15:11.  Līdzšinējās divās spēlēs uzvarējis bija Latvijas duets.

Vēl grupā ir brazīlietes Ana Patrisija Silva Ramosa un Rebeka Kavalkanti Barboza Silva (4.), kā arī Kenijas pārstāves Gaudensija Makoha/Breksaidsa Hadambi (21.). Brazīlietes pirmdien apliecināja savu favorīšu statusu, ar rezultātu 2-0 (21:15, 21:9) pārspējot Kenijas duetu. Gan vīriešiem, gan sievietēm dalību astotdaļfinālā nodrošinās visu sešu grupu divas labākās komandas, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas. Vēl divas vietas astotdaļfinālā vienā “laimīgo zaudētāju” mačā noskaidros pārējās četras trešās vietas ieņēmējas. Olimpiskie čempioni tiks noskaidroti 6. un 7.augustā.