Graudiņa/Kravčenoka turpina ceļu līdz titulam un iekļūst EČ ceturtdaļfinālā

18/08/2022 19:53
Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ceturtdien Minhenē Eiropas čempionātā pludmales volejbolā iekļuva ceturtdaļfinālā. Graudiņa/Kravčenoka, kuras sieviešu turnīrā izliktas ar trešo numuru, “play-off” otrās kārtas mačā ar 2-0 (21:12, 21:18) pieveica polietes Katažinu Kocjoleku un Marta Lodeju (24.).

Latvietes pirmajā setā izvirzījās vadībā ar 6:4 un 12:8 pēc Martas Lodejas uzbrukuma sitiena tīklā. Seta turpinājumā Latvijas duets strauji pieaudzēja pārsvaru, uzvarot ar 21:12 pēc Kravčenokas viegla sitiena pa piekto zonu. Otrajā setā ar 5:3 un 7:4 vadībā izvirzījās Polijas volejbolistes, liekot Graudiņai un Kravčenokai pieprasīt pārtraukumu.

Pēc Kravčenokas uzbrukuma polietes bija noķertas (11:11), bet Lodejas sitiens autā un Graudiņas uzbrukums deva jau 13:11 pārsvaru. Ar diviem Lodejas blokiem pret Graudiņu polietes panāca 16:15 pārsvaru, taču pēc vēl viena Lodejas sitiena autā vadībā atkal bija latvietes – 18:17. Pēc Graudiņas māņu sitiena tika panāktas divas mačbumbas – 20:18, no kurām pēc Polijas dueta pieprasītā pārtraukuma tika izmantota jau pirmā, Graudiņai bloķējot Lodeju.

Latvijas duets ieservēja divas netveramas serves, kamēr pretiniecēm tādas nebija nevienas, taču arī kļūdu servēs latvietēm bija vairāk (5:2). Uzbrukumā uzvarētājas apspēlēja pretinieces (30:19), bet blokā rezultatīvākas bija polietes (4:2). Ceturtdaļfinālā Latvijas duets piektdien tiksies ar mājiniecēm Karlu Borgeri un Juliju Zūdi, kuras turnīrā izsētas ar sesto numuru. Viņas astotdaļfinālā ar 2-1 (18:21, 21:14, 15:8) pārspēja Itālijas pāri Margerita Biankina/Klaudija Skampoli (10.).

Jau ziņots, ka grupā latvietes uzvarēja abās spēlēs un uzreiz iekļuva astotdaļfinālā. Latvijas dāmu duets otrdien C grupas pirmajā spēlē ar 2-0 (21:16, 21:12) izcīnīja uzvaru pār dānietēm Klāru Vindelefi un Sofiju Bisgordu (30.) un nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā, bet otrajā mačā ar 2-0 (21:16, 21:14) bija pārākas pār somietēm Taru Lahti un Annīnu Parkinenu (19.). Polietes grupā ieņēma otro vietu, bet pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā ar 2-0 (21:15, 21:19) pieveica somietes Nīnu Ahtiainenu un Valmu Vilhelmīna Prihti (16.).

Jau ziņots, ka vīriešu turnīrā ar 18.numuru izsētie Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 2-0 (21:18, 21:18) izcīnīja uzvaru pār francūžiem Jusefu Krū un Kinsiju Aju (20.). Nākamajā kārtā Latvijas duets stāsies pretī norvēģiem Annešam Mūlam un Kristianam Sērumam, kuri izsēti ar pirmo numuru.

Samoilovs/Šmēdiņš B grupas pirmajā mačā otrdien ar 1-2 (23:21, 23:25, 12:15) zaudēja poļiem Pjotram Kantoram/Macejam Rudolam (15.) un otrajā ar 2-0 (21:15, 21:17) guva virsroku pār vāciešiem Simonu Pfrečneru /Filipu Husteru (31.). Čempionāta spēļu tiešraides vērojamas meistarsacīkšu oficiālajā “YouTube” kanālā “Munich 2022”.

Eiropas čempionātā 32 dueti sadalīti astoņās apakšgrupās. Abos mačos uzvarējušie pāri uzreiz iekļuva astotdaļfinālā, bet vienu panākumu izcīnījušie dueti izslēgšanas turnīru sāks no pirmās kārtas, kamēr abās cīņās zaudējušajiem pludmales volejbolistiem čempionāts būs beidzies.

Pērn Vīnē notikušajā čempionātā Graudiņa/Kravčenoka ieņēma ceturto vietu, bet Samoilovs/Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs nepārvarēja “play-off” otro kārtu.