Graudiņa/Kravčenoka zaudē un neiekļūst “Elite-16” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā

12/08/2022 21:32
Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka piektdien piedzīvoja zaudējumu Hamburgā notiekošā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) “Elite-16” turnīra trešajā spēlē un neiekļuva ceturtdaļfinālā. Latvijas duets, kas turnīrā izsēts ar devīto numuru, A grupas trešajā mačā ar rezultātu 1-2 (21:16, 18:21, 12:15) zaudēja šveicietēm Ninai Brunnerei un Tanjai Hīberli (8.).

Graudiņa/Kravčenoka uzvarēja vienā no trīs spēlēm un A apakšgrupā ieņēma ceturto vietu. Pēc Graudiņas “eisa” pirmā seta sākumā latvietes ieguva divu punktu pārsvaru (3:1), bet, mainoties tīkla pusēm, vadībā bija jau pretinieces (4:3). Graudiņas spēle pie tīkla ļāva atgriezties drošā vadībā (9:6), sekoja divi “eisi” pretinieču izpildījumā, taču turpinājumā šveicietes tikai vienu reizi pietuvojās līdz punkta atstatumam, Latvijas duetam setu uzvarot ar 21:16.

Otrais sets sākās ar Kravčenokas “eisu” un pretinieču nesekmīgie uzbrukumi ļāva panākt 4:0. Šveicietes vēlāk pēc pāris “eisiem” pamanījās panākt neizšķirtu, taču latvietes atgriezās drošā vadībā (8:5), kuru gan atkal izlaida no rokām, Brunnerei un Hīberli seta vidū izlīdzinot cīņas gaitu. Vēlāk vairāk par punkta pārsvaru Latvijas duets ieguva, kad Kravčenoka izdarīja veiksmīgu sitienu pa līniju un Kravčenoka atzīmējās ar “eisu” (15:12).

Šoreiz Graudiņa/Kravčenoka iegūto vadību nenosargāja un pēc Šveices uzbrukuma nonāca iedzinējos ar 18:19. Vēlāk Brunnere guva punktu, veiksmīgi bumbai atlecot no tīkla. Setbumbu šveicietes realizēja un panāca 21:18. Trešajā setā Latvijas duets sākumā izlaida divu punktu pārsvaru un ātri nonāca iedzinējos ar 3:7, pēc tam vairs vadību neatgūstot un zaudējot ar 12:15. Grupas noslēdzošajā spēlē vācietes Svenja Millere/Cinja Tilmana (1.) ar 2-0 (22:20, 21:18) pārspēja spānietes Danielu Alvaresu un Tanju Moreno (16.), kuras ar bilanci 1-2 iekļuva ceturtdaļfinālā, tāpat kā visās trijās spēlēs uzvarējušās šveicietes. Latvijas un Vācijas dueti uzvarēja vienā no trim mačiem.

Jau ziņots, ka pirmajā spēlē ceturtdien latvietes ar 2-1 (21:13, 14:21, 15:13) uzveica Milleri un Tilmani, bet otrajā ar 1-2 (21:17, 19:21, 5:15) piekāpās spānietēm Alvaresai un Moreno. Ceturtdaļfinālā iekļuva četru apakšgrupu divas labākās komandas. Latvijas duets turnīru noslēdza ar 600 ranga punktiem. “Pro Beach Tour” rangā pirmā līmeņa sacensības šogad saucas “Elite 16”, rangā otrās ir “Challenge”, trešās – “Futures” sacensības. Sezonas pirmajā “Elite 16” turnīrā Meksikā Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka izcīnīja otro vietu, bet pirms mēneša Austrijā ceturtajā posmā viņas bija ceturtās.