Graudiņa: Pašreizējos apstākļos nepiedalītos sacensībās ar Krievijas sportistu dalību

09/02/2023 20:24
Nokopēts
Tīna Graudiņa

Latvijas vadošā pludmales volejbola pāra pārstāve Tīna Graudiņa savā “Instagram” kontā paudusi gatavību izlaist Parīzes olimpiskās spēles, ja tajās piedalīsies sportisti no Krievijas un Baltkrievijas.

Lai arī Krievija nemaz nedomā apturēt tās uzsākto karu Ukrainā, Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) pieļāva iespējг, ka nākamgad OS varētu startēt gan Krievijas, gan Baltkrievijas sportisti, kuri “nav pauduši aktīvu atbalstu karam”, kā arī šajā gadījumā viņi startētu zem neitrālā karoga.

Savu sašutumu par šo SOK pozīciju, kā arī gatavību boikotēt Parīzes spēles jau paudušās Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas olimpiskās komitejas. Malā nav palikusi arī Graudiņa.

“Vēlos paust savu nostāju SOK rosinātajā diskusijā par Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību Parīzes olimpiādē. Es pilnībā atbalstu LOK pausto pozīciju, ka, pašreizējos apstākļos, sacensībās kopā ar šo valstu sportistiem es nepiedalītos. Lai cik daudz es kā sportiste ziedoju savam olimpiskajam sapnim, tas absolūti nav salīdzināms ar ukraiņu tautas un sportistu upurēšanos par savas valsts brīvību,” raksta sportiste.

“Ir pagājis gads kopš šīs brutālās agresijas un nav nekādu pazīmju, ka Krievijā būtu kādas izmaiņas. Tāpēc no sirds ceru, ka SOK pieņems lēmumu, kas patiesi un pēc būtības saskan ar olimpisko garu,” noslēdza Graudiņa.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tīna Graudiņa (@graudinatina)

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām