Graudiņa: Pirmoreiz sezona ir izstiepta visa gada garumā

14/09/2022 19:03
Tīna Graudiņa

Ar Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) pašreizējo kalendāru, kad sezona ir visu gadu, ir jāvērtē, uz kuriem “Beach Pro Tour” posmiem braukt, trešdien iepazīstināšanas ar Latvijas pludmales volejbola dueta Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka treneri poli Damjanu Vojtašiku preses konferencē uzsvēra Graudiņa.

Jau ziņots, ka trešdien Polijas speciālists Vojtašiks preses konferencē Rīgā tika iepazīstināts kā dueta Graudiņa/Kravčenoka jaunais treneris. Pirmais kopīgais dueta un trenera turnīrs būs septembra un oktobra mijā Parīzē, kur pasaules spēcīgākās sportistes sacentīsies “Elite 16” turnīrā. “Pašreiz pludmales volejbola sabiedrībā ir lielas pārmaiņas un interesants kalendārs. Pirmoreiz sezona ir izstiepta visa gada garumā, un sportisko formu saglabāt ir grūti,” par sadarbības uzsākšanas posmu saka Graudiņa. “Tāpēc jāizvēlas, uz kurām sacensībām braukt. Tāpēc, ja labi nostartēsim Parīzes “Elite 16″ turnīrā, tad visdrīzāk novembris būs brīva, lai atpūstos un ar jaunu enerģiju atsāktu cīņas janvārī.”

Janvārī Dohā notiks “Beach Pro Tour” fināls, kurā piedalīsies astoņas labākās komandas. Līdz tam vēl ir četri “Elite 16” sērijas posmi, ieskaitot Parīzi. Tajos var kvalificēties finālam, krājot punktus. Savukārt nākamajā gadā jau sāksies kvalifikācija arī Parīzes olimpiskajām spēlēm. Spēlētāja pamatoti kritizē “Beach Pro Tour” organizatorus, bilstot, ka pašreizējos apstākļos, kad sezona ir tik gara, būtu labi uzzināt nākamās sezonas kalendāru ātrāk par novembri, kad tas tiek solīts.

Runājot par iepriekšējo sezonu, pāra bloķētāja atzīmē, ka “labi šosezon nospēlējām visos turnīros, atskaitot Hamburgu, kur es saslimu. Jutos ļoti slikti. Hamburgā nebija svarīgi uzvarēt. Uzvarējām turpat Vācijā nākamajā nedēļā Minhenē.” Par jauno treneri viņa bilst, ka pirmoreiz ar Vojtašiku spēlētājas tikās jau 2016.gadā Eiropas U-22 čempionātā Grieķijas pilsētā Salonikos, kur Latvijas duets svinēja uzvaru.

“Mūsu valstis atrodas tuvu. Arī sacensībās attiecības bija draudzīgas, un arī trenējušās ar polietēm pirms sacensībām bijām. Pazinām viņa darba stilu un personību. Tas mums ir svarīgi, lai volejbolistēm ar treneri sakrīt personības,” saka spēlētāja. “Vojtašikam ir savs tehniskais stils. Paies laiciņš, kamēr apradīsim viens ar otru, kamēr sapratīsim, ko gribam mēs un viņš.”

Pāra menedžeris Edgars Buļs piebilda, ka ātro trenera izvēli sekmēja vēlme pēc iespējas ātrāk sākt gatavoties Parīzes olimpiskajām spēlēm. Graudiņa vēlreiz uzsvēra iepriekšējā trenera Gustavu Rošas ieguldījumu pāra panākumos: “Rošas lielākais pienesums bija mentālais aspekts, jo fiziski un tehniski mēs bijām labas, bet emocionāli – ne tik spēcīgas. Četrus – piecus mēnešus pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm mums nebija trenera, bet šajā laikā kopā ar treneri tikām līdz ceturtajai vietai olimpiskajās spēlēs.”

Pirmo treniņu ar poļu speciālistu Kravčenoka un Graudiņa aizvadīja trešdien. Dueta jaunais treneris Vojtašiks strādā par treneri kopš pludmales volejbolista karjeras beigām – kopš 2014.gada un ir strādājis ar Polijas sieviešu un jauniešu komandām. Sākumā viņš bija trenera palīgs vairākiem ārvalstu treneriem, bet no 2019.gada viņš patstāvīgi trenē pludmales volejbolistus.

Tieši Vojtašika trenētās Polijas sportistes Kinga Vojtašika un Kataržina Kocjoleka bija Latvijas pāra Graudiņa/Kravčenoka pretinieces 2019.gada Eiropas čempionāta finālā, kad Latvijas pāris pirmoreiz uzvarēja šajās sacensībās. Par Vojtašika palīgiem vēl tiks lemts, bet viņš pats saka, ka labprāt strādātu ar palīgiem no Latvijas, lai viņi krāj pieredzi. Jau ir zināms, ka fiziskās sagatavotības treneris paliks Andris Eikens.

Tuvākais darbs saistās ar pāra sagatavošanu “Beach Pro Tour – Elite 16” sacensībām Parīzē, kas notiks septembra un oktobra mijā. Vienošanās ar Vojtašiku noslēgta līdz 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm jeb uz diviem turpmākajiem gadiem. Pirms Eiropas meistarsacīkstēm Latvijas duets pārtrauca sadarbību ar iepriekšējo treneri ASV dzīvojošo brazīlieti Gustavu Rošu. Latvijas duets speciālista vadībā uzsāka darbu 2021.gada janvārī, par galveno mērķi izvirzot sagatavošanos Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Graudiņa un Kravčenoka Eiropas čempionāta finālā 20.augustā Minhenē uzvarēja iepriekšējās titula īpašnieces Tanju Hīberli un Ninu Brunneri no Šveices, kļūstot par divkārtējām čempionēm. Aizpērn Graudiņa un Kravčenoka kļuva par pirmo sieviešu duetu Latvijas pludmales volejbola vēsturē, kas kvalificējās olimpiskajām spēlēm. Latvietes debijā izcīnīja ceturto vietu. 2016.gadā pāris uzvarēja Eiropas U22 čempionātā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
07/12/2022 14:36

Ar vairākiem potenciālajiem līderiem ierindā – nosaukts Latvijas izlases sastāvs decembra turnīram

Nosaukts Latvijas hokeja izlases sastāvs decembra pārbaudes turnīram Slovākijā, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF). Latvijas hokeja izlase no 16. līdz 17. decembrim Bratislavā piedalīsies trīs komandu kausa izcīņā. Harija Vītoliņa…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām