Graudiņa: Rezultātu izšķīra pēdējie divi vai trīs punkti

26/07/2021 08:34
Tīna Graudiņa

Tokijas olimpisko spēļu pirmā mača sākumā bija jūtams satraukums, bet gala rezultātu izšķīra pēdējie divi trīs punkti trešajā setā, sarunā ar žurnālistiem pēc neveiksmes pludmales volejbola turnīra ievadā teica Tīna Graudiņa.

Jau ziņots, ka Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka pirmdien ar zaudējumu debitēja Tokijas olimpisko spēļu turnīrā. Ar 16.numuru sacensībās izsētais Latvijas pāris pirmajā cīņā ar rezultātu 1-2 (13:21, 21:16, 11:15) piekāpās ASV duetam Kellijai Kleisai un Sārai Sponsilai (9.).

Spēles ievads ritēja sīvā cīņā, rezultāta tablo uz brīdi vēstot 6:6. Turpinājums Latvijas duetam bija nesekmīgs, jo amerikānietes spēja izmantot pretinieču kļūdas un arī pašas vairākkārt lieliski darbojās kā aizsardzībā, tā arī uzbrukumā. Kleisa/Sponsila, tuvojoties seta vidum, guva četrus punktus pēc kārtas (10:6) un pie rezultāta 10:7 uzvarēja arī nākamajās sešās izspēlēs. “Pirmais sets negāja tā, kā bijām iecerējušas. Pirmais sets un pirmās olimpiskās spēles. Domāju, ka nedaudz patraucēja satraukums,” par pirmo setu stāsta Graudiņa. “Viņas labi spēlēja, bet mēs ne. Laukums ir diezgan ciets, un arī smiltis bija aplietas ar ūdeni, tāpēc bija dīvaini spēlēt,” piebilst partnere Kravčenoka. “Var gadīties, ka pirmajā setā gūsti tikai 13 punktus, bet otro uzvari. Tas ir pludmales volejbols.”

Otrais sets aizritēja Latvijas dueta zīmē. Kravčenoka/Graudiņa seta sākumā vairākkārt bija vadībā ar četru punktu pārsvaru, bet pie laukuma maiņas amerikānietes vairs atpalika par punktu – 10:11. Olimpisko spēļu debitantes spēlēja pacietīgi un seta galotnē pārliecinoši darbojās uzbrukumā, kas ļāva panākt 18:13. Iekrāto pārsvaru izdevās noturēt, otrajā setā svinot uzvaru. “Otrajā setā atradām savu spēli, sapratām, kas mums jādara un arī ieklausījāmies trenerī,” spēles ritējumu komentē ASV studentu čempionāta uzvarētāja Graudiņa. “Rezultātu izšķīra pēdējie divi vai trīs punkti. Manuprāt, iepriekšējās izspēlēs darbojāmies labi.”

ASV dueta sniegums Latvijas pludmales volejbolistes nepārsteidza. Jaunums nebija arī Kleisas/Sponsilas taktiskais risinājums – uzbrukumu noslēgt ar otro pieskārienu. “Zinājām, ka viņas šādi spēlē. Bijām sarunājušas, kā rīkoties šādās situācijās, taču viņas ļoti labi nospēlēja,” pretinieces paslavēt nevairījās Graudiņa. “Laukumā esam tikai divas, tāpēc visas bumbas nevaram nosegt. Cenšamies paņemt 80% no laukuma, bet Kleisa/Sponsila prata trāpīt atlikušajos 20 procentos.”

“Vējš netraucēja. Jutām, kur pūš, un ko darīt,” Kravčenokas skatījumā blakus apstākļi šajā mačā nav spēlējuši izšķirošo lomu. Kravčenoka/Graudiņa ar savu sniegumu uzbrukumā kopumā bija apmierinātas. Graudiņa arī uzslavēja savu partneri, kura, viņasprāt, ļoti labi nospēlēja aizsardzībā. Līdzšinējās divās savstarpējās spēlēs uzvarējis bija Latvijas duets.

Vēl grupā ir brazīlietes Ana Patrisija Silva Ramosa un Rebeka Kavalkanti Barboza Silva (4.), kā arī Kenijas pārstāves Gaudensija Makoha/Breksaidsa Hadambi (21.). Trešdien plkst.5 pēc Latvijas laika Kravčenoka/Graudiņa tiksies ar brazīlietēm. Gan vīriešiem, gan sievietēm dalību astotdaļfinālā nodrošinās visu sešu grupu divas labākās komandas, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas. Vēl divas vietas astotdaļfinālā vienā “laimīgo zaudētāju” mačā noskaidros pārējās četras trešās vietas ieņēmējas. Olimpiskie čempioni tiks noskaidroti 6. un 7.augustā.