Graudiņa/Samoilova sezonas pirmajās “Elite 16” sacensībās izcīna ceturto vietu

05/02/2023 20:08
Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova

Latvijas duets Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Samoilova svētdien Katarā piedzīvoja zaudējumu pludmales volejbola profesionālās tūres jeb “Beach Pro Tour” (BPT) “Elites 16” sērijas turnīra bronzas spēlē un sezonas pirmās sacensības noslēdza ceturtajā pozīcijā.

Ar astoto numuru sacensībās izliktais pāris Graudiņa/Samoilova bronzas duelī ar rezultātu 1-2 (21:12, 15:21, 10:15) zaudēja austrālietēm Talikai Klensijai un Meraiefai Artako del Solarai, kurām ir piektais numurs.  Turnīru Latvijas sportistes noslēdza ar 900 ranga punktiem.

Jau ziņots, ka pirms tam pusfinālā viņas ar rezultātu 0-2 (16:21, 20:22) zaudēja Šveices duetam Nīnai Brunnerei/Tanjai Hiberli, kas sacensībās izsēts ar desmito numuru. Trešajā setā Latvijas duets atspēlēja trīs mačbumbas.

B grupas spēlēs latvietes ar 2-0 pieveica kvalifikāciju pārvarējušās vācietes Karlu Borgeri un Sandru Itlingeri (16.), bet ar 0-2 piekāpās pasaules čempionēm brazīlietēm Eduardai Santušai Lizboai un Anai Patrisijai Silvai Ramusai (1.) un ar 1-2 – Katjai Stamai un Raisai Shonai no Nīderlandes (9.), ieņemot trešo vietu grupā. Grupas uzvarētājas nīderlandietes uzreiz nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, kamēr otrās (brazīlietes) un trešās vietas ieguvējas piedalījās pirmajā izslēgšanas kārtā.

Astotdalfinālā latvietes ar 2-0 pārspēja ASV duetu Terēza Kenona/Sāra Sponsila, bet ceturtdaļfinālā ar 2-0 pieveica sacensību otro pāri Kelliju Čengu un Sāru Hjūzu, kuras uzvarēja savā grupā. Jau vēstīts, ka sacensību kvalifikācijā startēja arī Latvijas vīriešu dueti Mārtiņš Pļaviņš/Mihails Samoilovs un Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš.

Samoilovs/Šmēdiņš pārvarēja vienu kārtu, tomēr pamatsacensībās neiekļuva, paliekot dalītā 17.vietā, kamēr Pļaviņš/Samoilovs zaudēja jau pirmajā mačā un ieņēma dalītu 21.pozīciju. Lai iekļūtu pamatsacensībās, bija nepieciešams pārvarēt divas spēļu kārtas