Graudiņa: Šeit laukumā visiem trīc roka, un iekšā ir uztraukums

03/08/2021 17:43
Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa

Jau pirms ceturtdaļfināla spēles iekšēji bija pārliecība, ka uzvara ir rokā, bet iepriekš to skaļi negribējās teikt, pēc vēsturiskas uzvaras Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīrā pauda Tīna Graudiņa.

Jau ziņots, ka Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka otrdien Tokijas olimpiskajās spēlēs iekļuva pusfinālā pludmales volejbola sacensībās. Ar 16.numuru sacensībās izsētais Latvijas pludmales volejbola pāris Graudiņa/Kravčenoka ar 2-1 (21:13, 18:21, 15:11) pieveica Kanādas duetu Hetere Benzlija/Brendija Vilkersone, kuras turnīrā izsētas ar desmito numuru.

Latvijas pāris līdz šim Pasaules tūrē vēl nebija izcīnījis uzvaru. Lielākais karjeras sasniegums bija uzvara 2019.gada Eiropas čempionātā un arī izcīnītā ceļazīme uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Graudiņa uzsvēra, ka kontā būtu arī medaļa Pasaules tūrē, bet to paveikt patraucēja Covid-19 pandēmija. “Savu labāko sniegumu sākām demonstrēt 2019.gada beigās. Šobrīd mēs turpinām 2019.gadā iesākto,” saka Graudiņa.

Pirmajā setā Kravčenoka/Graudiņa uzvarēja ar astoņu punktu pārsvaru, bet palīdzīgu roku sniedza Benzlijas/Vilkersones piecas kļūdas servē. To, protams, pamanīja Latvijas pāris, bet šādi seti prasa īpašu koncentrēšanos. “Tā tas tikai skan – uzvarējāt ceturtdaļfinālā. Mēs zinājām, ka varam viņas uzvarēt,” pārliecināti saka Kravčenoka. “Man šķiet, pret Brazīlijas, ASV un Krievijas Olimpiskās komitejas komandām spēles bija daudz grūtākas. Šeit mēs izdarījām to, ko vajadzēja izdarīt.”

“Zinājām, ka uzvarēsim, bet nevēlējāmies to skaļi teikt,” atklāj Graudiņa.

Latvijas pāris neslēpa, ka sajūtas ir lieliskas. Sasniegt pusfinālu liekas nereāli. Arī Latvijai tas ir liels notikums, jo tik mazā valstī katra medaļa ir svinību vērta. Divās iepriekšējās savstarpējās spēlēs bija uzvarējušas Latvijas volejbolistes, abas reizes spēlei ilgstot trīs setus. Pēc spēles Tokijā Latvijas dueta bilance savstarpējos mačos ir 3-0. “Olimpiskajās spēlēs iepriekšējo spēļu vēsture neko nenozīmē. Šeit laukumā visiem trīc roka, un iekšā ir uztraukums,” uzsver Graudiņa. “Svarīgi, kā tu ar to tiec galā. Godīgi sakot, man šķiet, ka viņas ar to slikti tika galā.”

Otrajā setā kanādietēm izdevās atgūties un panākt neizšķirtu. Abas pludmales volejbolistes bija vienisprātis – sets zaudēts pašu spēkiem, nevis kanādietes bija pārākas. “Viņas neko nemainīja, mēs sākām taisīt vairāk kļūdas. Trešajā setā svarīgi bija laukumā atgriezties ar agresīvu spēli,” norāda Kravčenoka.

Kravčenoka piebilst, ka nebūtu priecīga, ja kanādietēm izdotos sasniegt pusfinālu, jo bloķētāja Vilkersone aizvien nav iemācījusies tehniski pareizi izpildīt servi. Daugavpiliete gan nemēģina noniecināt pretinieci, uzsverot, ka cīņā par medaļām spēlei jābūt baudāmai.  “Vējš bija, bet kļūdas viņām nāca no uztraukuma. Abas ir ļoti labas servētājas,” pretinieces uzslavē Graudiņa, sakot, ka Vilkersone lieliski prot uzbrukt pēc pirmās piespēles, ko viņa vairākkārt arī pierādīja. “Tiešām nezinu, kāpēc viņām tik slikti gāja. Mūsu uzdevums bija servēt pa zonām, kurās viņām ir sarežģītāk nospēlēt,” taktikas nianses atklāj ASV studentu čempionāta uzvarētāja. “Tieši trešajā setā mums tas īpaši labi izdevās. Kanādietes brīžiem spēlēja uz augsta riska robežas, tāpēc zinājām, ka viņas kaut kad kļūdīsies. Līdz ar to mums bija jābūt pacietīgām. Nevienam nedod divus punktus par spēcīgu sitienu.”

Vilkersone ir kreile, taču tas Latvijas duetam spēlēt netraucē, jo dzimtenē ir daudz pāru, kur vismaz viena no spēlētāja ir kreile. Tāpat pret kreilēm spēlēts arī Pasaules tūrē. “Mums patīk pret kreilēm spēlēt, lai nāk,” saka Kravčenoka, nemēģinot slēpt smaidu.

Graudiņas un Kravčenokas pretinieces pusfinālā noskaidrojās otrdienas pēdējā mačā turnīra galveno favorīšu no Kanādas Sāras Pevenas un Melisas Hjūmenas-Paredesas un Austrālijas pāra Mariafe Artaho de Solara/Talika Klensija (5.) cīņā. Austrālijas duets ceturtdaļfinālā uzvarēja ar 2-1 (21:15, 19:21, 15:12).

Pludmales volejbolistēm nav īpašu vēlmju, viņas ir gatavas cīnīties ar ikvienu duetu. Būtiskākais ir turpināt uzlabot savu spēli. Liela nozīme ir veselīgam miegam, sabalansētai diētai un atjaunošanās procedūrām. “Mums ir kārtīgi sastādīts plāns. Paldies fizioterapeitiem Arnim un Oskaram, ārstam Jānim Kaupem un trenerim Gustavo. Šādā līmenī mūs neviens vēl nekad nav aprūpējis,” priecīgā noskaņojumā ir Graudiņa.

Olimpiskās čempiones tiks noskaidrotas 6.augustā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mairis Briedis
02/07/2022 16:59

Briedis piedzīvo fiasko arī boksa ringā, Opetaija uzvar pēc punktiem un atņem latvietim IBF jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis sestdien Goldkostā, Austrālijā, piedzīvoja zaudējumu austrālietim Džeijam Opetaijam un atvadījās no Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostas pirmajā smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem). Pēc 12 raundiem…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām