Graudiņa un Kravčenoka Pasaules tūres finālposmu sāk ar uzvaru

05/09/2019 14:05

Latvijas vadošās sieviešu pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ceturtdien ar uzvaru sāka Pasaules tūres finālposmu, kas šogad norisinās Itālijas pilsētā Romā.

Turnīrā ar desmito numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka pirmajā spēlē ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:12, 15:12) pārspēja Ķīnas sportistes Faņu Vanu un Sjiņjau Sjiai, kuras Romā izliktas ar 18.numuru.

Latvijas duets spēli iesāka iedzinējos, kas nemainījās arī pirmā seta vidū, kad pretinieces ar sitienu garām blokam gar gala līniju panāca 12:9. Turpinājumā Graudiņa nespēja nobloķēt pretinieču uzbrukumu, Latvijas sportistēm nonākot iedzinējos ar 11:15. Seta izskaņā Kravčenkoka lieliski darbojās aizsardzībā, bet pārinieces uzcelto bumbu nespēja iegremdēt, ko brīdi vēlāk izdarīja ķīnietes, iegūstot drošāku vadību – 18:14. Nākamos trīs punktus izcīnīja Latvijas duets, bet ar to nebija gana uzvarai, ķīnietēm svinot uzvaru setā ar rezultātu 21:19.

Otrajā setā Latvijas duets spēlēja krietni pārliecinošāk, jo ātri vien izdevās iekrāt vairāk nekā četru punktu pārsvaru, bet seta vidusdaļā pēc Graudiņas spēcīgās gremdes pa diognāli, rezultāts jau vēstīja drošo 10:4. Mača turpinājumā Kravčenoka un Graudiņa lieliski darbojās aizsardzībā, spējot ātri pāriet uzbrukumā, kas drīz vien ļāva panākt jau krietni lielāku atrāvienu – 15:6. Īsi pēc tam pārsvars pieauga līdz desmit punktiem, bet Graudiņas neprecīzais sitiens panāca 18:10. Brīdi vēlāk Graudiņa sita gar līniju, panākot 20:12, bet otrais sets noslēdzās ar Latvijas dueta panākumu 21:12.

Izšķirošā seta sākumā Graudiņa ar viltīgu māņu sitienu panāca neizšķirtu 2:2, bet nākamajā izspēlē precīzais bloks deva nelielu pārsvaru (3:2). Turpinājumā Latvijas duets pēc vienas piespēles precīzi spēlēja pie tīkla, panākot 7:6, bet mainoties ar laukuma pusēm iegūtais pārsvars aizvien bija minimāls – 8:7 – par labu Graudiņai/Kravčenokai. Brīdi vēlāk pretinieces kļūdījās (7:10), bet Latvijas sportistes iegūto pārsvaru spēja nosargāt, uzvarot setu ar 15:12 un maču ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:12, 15:12).

Graudiņa/Kravčenoka grupu turnīra otro spēli aizvadīs ceturtdien pēcpusdienā.

Iepriekš turnīrā Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš kvalifikācijas otrās kārtas spēlē ar 2-1 (21:14, 18:21, 15:6) pārspēja Ķīnas duetu Pens Gao/Jans Lī un iekļuva pamatturnīrā. Tikmēr kvalifikācijā ar 25.numuru izliktie Toms Šmēdiņš/Kristaps Šmits pirmajā kvalifikācijas turnīra mačā ar 0-2 (14:21, 16:21) piekāpās austriešiem Martinam Ermakoram un Moricam Pristaucam-Telsnigam, kuriem piešķirts astotais numurs, un turnīru noslēdza dalītā 41.vietā.

Dalību pamatturnīrā šodien plkst.16 pēc Latvijas laika uzsāks Samoilovs/Šmēdiņš, bet stundu iepriekš laukumā dosies Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs.

Pasaules tūres finālposms šādā formātā norisinās pirmoreiz, iepriekš sacenšoties vien 10-12 duetiem gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Turnīra kopējais balvu fonds ir 600 000 ASV dolāru (540 000 eiro) – pa 300 000 (270 000 eiro) vīriešiem un sievietēm.