Graudiņas/Samoilovas treneris: Mums vienkārši jāspēlē savs volejbols

11/08/2023 15:51
Nokopēts
Damjans Vojtašiks

Latvijas pludmales volejbola pāris Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova var spēlēt labāk, nekā to darīja Eiropas čempionātā Vīnē, sarunā ar LETA apstiprināja pāra treneris no Polijas Damjans Vojtasiks.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļā Vīnē Graudiņa/Samoilova, kuras bija izliktas ar septīto numuru un uzvarēja 2022.gada Eiropas meistarsacīkstēs Minhenē, G grupā ar 0-2 (21:23, 21:23) piekāpās ukrainietēm Valentīnai Davidovai un Jevgeņijai Bajevai (26.), bet ar 2-0 (21:16, 25:23) pārspēja Polijas duetu Jagoda Gruščinska/Aleksandra Vahoviča (10.).

Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Latvijas duets ar 2-0 (21:18 21:9) pieveica māsas Dorīnu un Ronju Klingeres no Austrijas (8.) un astotdaļfinālā ar 0-2 (19:21, 14:21) zaudēja spānietēm Danielai Mendosai un Tanjai Moreno (11.), čempionātu noslēdzot dalītā devītajā vietā. Vērtējot izcīnīto vietu, Vojtasiks saka, ka “ar to noteikti nepietiek, jo mēs zinām, ka varam spēlēt labāk, nekā mēs to darījām”.

Abās grupas spēlēs Latvijas dueta sniegums nelīdzinājās ierastajam. “Taisnība. Mums laukumā nebija Anastasijas un Tīnas. Jau no paša sākuma ar mums kaut kas nebija kārtībā,” apstiprina treneris.

Viņš izsaka minējumu, ka varbūt tās ir nespēlēšanas sekas, jo duets sacensībās nepiedalījās kopš jūlija sākuma, kad “Elite 16” turnīrā Gštādē ierindojās dalītā devītajā vietā. Jau ziņots, ka pāris nedevās uz Monreālu, kur iepriekšējā nedēļā pirms Eiropas meistarsacīkstēm noritēja “Elite 16” sacensības, jo Samoilovai sāpēja celis un plecs.

“Protams, tas nevar būt attaisnojums. Mums vienkārši jāspēlē savs volejbols, kā to darījām ar austrietēm, un tad būs rezultāti,” saka Vojtasiks. Viņš apstiprina, ka mačs ar mājiniecēm “bija mūsu labākā spēle šajā turnīrā, bet tā nebija kaut kas ārkārtējs”.

“Tas bija tikai mūsu dueta labs sniegums, kādu es vēlētos redzēt visā turnīrā,” skaidro treneris. “Domāju, ka iepriekšējos turnīros mēs spēlējām gandrīz tikpat kvalitāti kā šajā spēlē,” piebilst poļu speciālists, atgādinot, cik labi volejbolistes aizvadīja Jūrmalas “Challenge” turnīru un cik agresīvi duets var spēlēt. Astotdaļfināls Vīnē mačā ar jaunajām spānietēm sākās labi, ko apstiprina arī trenera teiktais, izceļot spēles kvalitāti un agresivitāti laukumā.

“Mums bija labas serves, labi darbojās arī bloks un aizsardzība. Līdz tehniskajam pārtraukumam (12:9) viss darbojās labi, bet pēc tam Spānijas dueta divi – trīs gūtie punkti pēc kārtas pretiniecēm deva pārliecību, ka viņas var mūs uzvarēt,” par izšķirošo spēli saka treneris. Viņš uzsver, ka spānietes ir laba, kaut arī jauna komanda.

“Ja jūs viņām ļaujat noticēt, ka viņas var spēlēt ar mums un mūs uzvarēt, spānietes var būt bīstamas,” pavērsienu skaidro treneris. Viņš atgādina, ka pirmajā setā viss joprojām bija Latvijas dueta rokās, taču “punktu pēc punkta mēs sniedzām viņām arvien jaunus piemērus, kas ļāva pretiniecēm noticēt saviem spēkiem un uzvarēt mūs”. Svarīgs brīdis bija, kad rezultāts bija 16:16 un tika zaudēta ļoti ilga izspēle, kas atkal deva pretiniecēm ļāva noticēt, ka viņas var uzvarēt. “Pēc šīs darbības spānietes sāka domāt, ka viņas var pacelt visas bumbas (viņas aizsardzībā ir visur), taču tā nebija taisnība. Mēs vienkārši ilgu laiku uzbrukām tieši tur, kur viņas atradās, un ļāvām viņām viegli nospēlēt aizsardzībā,” skaidro Vojtasiks. “Savukārt mūsu pārliecība tobrīd lēnām mazinājās.”

Treneris atgādina, ka pēc šādiem svarīgiem brīžiem kā 12:9 un 16:16 spānietes sāka servēt savādāk, radot daudz lielāku spiedienu uz Latvijas duetu, kamēr latvietēm pasliktinājās serves, kā arī bloks un aizsardzība. Atlikušajā sezonas daļā “vēlamies koncentrēties pasaules čempionātam Meksikā un pirms šīm sacensībām spēlēt pēc iespējas vairāk”, plānus ieskicē Vojtasiks, konkretizējot, ka tas ietver Hamburgas “Elite 16” sacensības nākamajā nedēļā, treniņnometni kopā ar dažām citu valstu komandām un Parīzes “Elite 16” sērijas sacensības, pēc kurām Graudiņa un Samoilova dosies uz Meksiku.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām