Gražulim atkal teicama precizitāte un daudzpusīgs sniegums uzvarā Eirokausā

08/11/2023 23:16
Andrejs Gražulis

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis šovakar ULEB Eirokausa sestās kārtas mačā guva 13 punktus, viņa pārstāvētajai Trento “Aquila” komandai tiekot pie trešās uzvaras pēc kārtas. Trento komanda izbraukumā ar rezultātu 84:75 (19:16, 17:23, 21:16, 27:20) pārspēja Vroclavas “Slask”, kuras rindās uz rezervistu soliņa palika Oskars Hlebovickis.

Gražulis laukumā bija 26 minūtes un 59 sekundes un meta grozā sešus no astoņiem divu punktu metieniem un vienu soda metienu. Viņa kontā arī deviņas atlēkušās bumbas, viena pārtverta piespēle, divas kļūdas, viens bloķēts metiens, divas piezīmes, divi izprovocēti sodi, sakrājot efektivitātes koeficientu 16.

Trento komandā ar 17 punktiem izcēlās Kamars Boldvins, bet pa 15 punktiem guva Prentiss Habs un Davide Alviti. Vroclavas vienību no sestā zaudējuma neglāba Kendeils Makolums, kurš guva 19 punktus un sakrāja septiņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr citā B grupas mačā Mareks Mejeris un Rumānijas vienība Klužas-Napokas “U-Banca Transilvania” savā laukumā ar rezultātu 86:75 (26:14, 25:10, 13:24, 22:27) uzvarēja Ulmas “ratiopharm”.

Mejeris spēlēja 17 minūtes un 50 sekundes, kuru laikā realizēja vienu metienu divu punktu vērtībā, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, trīs reizes rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas piezīmes un noslēdza cīņu ar efektivitātes koeficientu četri un +/- rādītāju -1. Mājinieku rindās Deniss Sīlijs izcēlās ar 21 punktu, bet Ulmas vienībā Trevions Viljamss tika pie 17 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

Savukārt A grupas mačā Rīgā bāzētais Ukrainas klubs “Prometey” izbraukumā ar rezultātu 71:85 (24:24, 17:16, 16:28, 14:17) piekāpās Viļņas “Wolves” vienībai, kurai nevar palīdzēt savainotais Artūrs Žagars. Viesus no trešā zaudējuma pēc kārtas neglāba Markusa Kīna 17 gūtie punkti, kamēr Viļņas komandā rezultatīvākais ar 30 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Rašīds Suleimons.

Tikmēr B grupas cīņā Grieķijas komanda Saloniku “Aris”, kurai nevar palīdzēt savainotais Roberts Blumbergs, viesos ar 65:63 (11:20, 23:19, 17:17, 14:7) pārspēja Podgoricas “Budučnost” no Melnkalnes.

Pēc sešām spēļu kārtām A grupā “Wolves” ar trīs uzvarām atrodas sestajā vietā, “Prometey” divi panākumi dod astoto pozīciju, kamēr B grupā “U-Banca Transilvania” ar bilanci 5-1 ieņem otro vietu, bet “Aris” un “Aquila” ar trīs uzvarām ierindojas attiecīgi piektajā un sestajā pozīcijā.

Šosezon ir mainīta izspēle Eirokausa izslēgšanas spēļu norisē. “Play-off” sasniegs katras apakšgrupas sešas labākās komandas, pirmās un otrās vietas ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības vispirms aizvadīs astotdaļfināla mačus. Astotdaļfināla un ceturtdaļfināla pāros tiks aizvadīta tikai viena spēle, bet pusfināla un fināla sērijas tiks aizvadītas līdz trim vienas komandas uzvarām.