Gražulim debijas mačā jaunajā klubā iespaidīgs “double-double”, R. Kurucs produktīvs zaudējumā (VIDEO)

02/10/2022 23:01
Andrejs Gražulis

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien atzīmējās ar “double-double” Itālijas A sērijas čempionāta pirmajā spēlē, taču Trento “Dolomiti Energia” komanda izbraukumā cieta zaudējumu. “Dolomiti Energia” viesos ar 70:76 (25:14, 19:15, 22:24, 4:23) piekāpās Tortonas “Derthona”.

Gražulis 33 laukumā pavadītajās minūtēs guva 17 punktus, realizējot četrus no astoņiem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem, kā arī trīs no četriem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, trīsreiz bloķēja pretinieku metienus, vienreiz kļūdījās, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes pretiniekiem, kā arī iekrāja mačā lielāko efektivitātes koeficientu 22 un +/- rādītāju -6. Rezultatīvāks par Latvijas basketbolistu viesu rindās bija vien Djego Flakadori, kurš 19 punktiem pievienoja pa astoņām atlēkušajām bumbām un kļūdām. Mājiniekiem 18 punktus guva Semādžs Kristons.

Sestdien spēli aizvadīja savainotā Artūra Strautiņa pārstāvētā Redžo Emīlijas “UnaHotels”, kas viesos ar 78:58 (19:7, 19:15, 22:15, 18:21) pārspēja Trevīzo “Universo”.

Spānija

Rodijs Mačoha Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē Lugo guva piecus punktus, taču viņa pārstāvētā “Fuenlabrada” cieta otro neveiksmi divos mačos, bet Rodions Kurucs guva 12 punktus viņa un Daira Bertāna pārstāvētās Seviljas “Real Betis” neveiksmē viesos.

“Fuenlabrada” viesos ar 70:78 (17:22, 16:8, 21:16, 16:32) piekāpās Lugo “Breogan”. Mačoha spēlēja 11 minūtes un 50 sekundes, kuru laikā realizēja vienīgo divpunktu metienu un vienu no diviem tālmetieniem. Viņš arī tika pie divām atlēkušajām bumbām, vienas rezultatīvas piespēles, vienas kļūdas, vienas pārķertas bumbas, vienas personiskās piezīmes, kā arī pie otra labākā +/- rādītāja komandā +6 un efektivitātes koeficientu seši. Rezultatīvākais viesu rindās ar 20 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Dušans Rističs, bet mājiniekiem ar 18 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām izcēlās Skots Bemforts.

Seviljas “Real Betis” izbraukumā ar 70:85 (12:23, 27:24, 13:11, 18:27) piekāpās “Bilbao”. Kurucs 23 minūtēs un 12 sekundēs realizēja sešus no astoņiem divpunktu metieniem, bet netrāpīja vienīgo tālmetienu. Viņš arī tika pie septiņām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, divām kļūdām, četrām personiskajām piezīmēm, vienas izprovocētas piezīmes pretiniekam, kā arī pie dalīta sliktākā +/- rādītāja spēlē -17 un efektivitātes koeficienta 13. Kurucs bija trešais rezultatīvākais komandas dalībnieks. 19 punktus, kā arī pa piecām atlēkušajām bumbām, rezultatīvām piespēlēm un kļūdām sakrāja Šenons Evenss, bet 16 punktus guva Roberts Džonsons. Mājiniekiem ar 23 punktiem izcēlās Edams Smits, bet 16 punktus guva Lude Hokansons.

Vēl vienā spēlē Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” viesos ar 74:89 (23:17, 28:22, 7:26, 16:24) zaudēja “Barcelona”.

Kurucs 14 minūtēs un 20 sekundēs realizēja vienu no diviem vienīgo tālmetieniem, bet netrāpīja vienīgo divpunktu metienu. Viņš arī tika pie trim rezultatīvām piespēlēm, pa vienai septiņām atlēkušai bumbai, kļūdai, pārķertai bumbai un izprovocētai piezīmei pretiniekam, divām personiskajām piezīmēm, kā arī pie dalīta labākā +/- rādītāja komandā +7 un efektivitātes koeficienta četri. Rezultatīvākais viesu rindās ar 13 punktiem bija Dariass Tompsons, bet mājiniekiem 13 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Alekss Avriness.

Lietuva

Kauņas “Žalgiris” ar Rolandu Šmitu sastāvā Lietuvas basketbola līgas (LKL) spēlē savā laukumā ar 96:60 sagrāva „Šiauliai“. Šmits laukumā devās nepilnas 15 minūtes, kuru laikā viņš guva četrus punktus, savāca trīs atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, vienu reizi kļūdījās, kā arī vienu reizi viņa metiens pa grozu tika bloķēts.

“Žalgiris” rindās ar 15 punktiem atzīmējās Edgars Ulanovs, kamēr viesiem 16 punktus guva Donāts Sabeckis. Kauņas vienībai tas bija trešais panākums tikpat mačos.