Gražulis dominē no tālienes pret Eirolīgas klubu

07/01/2024 20:50
Andrejs Gražulis

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien Itālijas A sērijas mačā izcēlās ar 20 punktiem, taču tas neglāba viņa pārstāvēto Trento “Aquila” no zaudējuma. Trento komanda savā laukumā ar rezultātu 74:79 (25:14, 16:24, 14:19, 19:22) zaudēja Milānas “EA7 Emporio Armani”.

Gražulis spēlēja 27 minūtes, kuru laikā realizēja divus no četriem divu punktu metieniem, piecus no septiņiem tālmetieniem un vienu soda metienu. Viņa kontā arī divas atlēkušās bumbas, divi bloķēti metieni, viena pārtverta piespēle, divas piezīmes un divi izprovocēti sodi, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +9 un efektivitātes koeficientu 21.

Latvijas basketbolists starp mājiniekiem bija rezultatīvākais, kamēr vēl 11 punktus guva Kamars Boldvins, bet pretinieku vienībā Šabazs Napiers tika pie 17 punktiem.

Citā spēlē Artūra Strautiņa pārstāvētā Tortonas “Derthona” mājās ar 89:52 (19:9, 21:14, 30:18, 19:11) uzvarēja “Scafati”, kuras rindās uz rezervistu soliņa palika Jānis Strēlnieks. Strautiņš, pavadot laukumā 22 minūtes, raidīja grozā vienu no trijiem divu punktu metieniem un četrus soda metienus un guva sešus punktus. Viņš arī atzīmējās statistikā ar sešām bumbām zem groziem, vienu kļūdu, vienu rezultatīvu piespēli, trīs piezīmēm, trīs izprovocētiem sodiem, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +11 un efektivitātes koeficientu četri.

Vēl Lukas Banki vadītā Boloņas “Virtus”, kuras rindās savu pirmo maču Itālijas A sērijā aizvadīja Rihards Lomažs, izbraukumā ar 66:72 (16:17, 13:18, 24:14, 13:23) piekāpās Redžo Emīlijas “UnaHotels”.

Lomažs spēlēja 13 minūtes un, realizējot vienu no diviem soda metieniem, tika pie viena punkta, kā arī garām grozam aizmeta vienu divu punktu metienu un vienu tālmetienu, pieļāva vienu kļūdu, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja divas piezīmes, izprovocēja divus pretinieku sodus, iekrāja +/- rādītāju -12 un efektivitātes koeficientu -2.

“Virtus” ar desmit uzvarām 15 spēlēs turnīra tabulā ieņem trešo vietu, “Aquila” ar bilanci 9-6 atrodas piektajā vietā, “Scafati” septiņi panākumi 15 mačos dod desmito pozīciju, kamēr “Derthona” ar sešām uzvarām ierindojas 11.vietā 16 vienību konkurencē. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas “EA7 Emporio Armani Olimpia”, kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Boloņas “Virtus.

Turcija

Latvijas basketbolists Jānis Timma svētdien guva sešus punktus Turcijas čempionāta spēlē, viņa pārstāvētajai Stambulas “Daruššafaka” izcīnot uzvaru. Stambulas basketbolisti mājās ar rezultātu 86:84 (25:29, 20:19, 16:18, 25:18) bija pārāki pār Ankaras “Turk Telekom”.

Timma, spēlējot 15 minūtes un 35 sekundes, realizēja divus no pieciem tālmetieniem, aizmeta garām vienīgo divpunktu metienu, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, vienreiz pārkāpa noteikumus, tika pie pozitīva +/- rādītāja (+2) un iekrāja deviņus efektivitātes koeficienta punktus.

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Musins Jašars, bet pretiniekiem 26 punktus guva Džeimss Palmers. Savukārt Kristera Zorika nebija pieteikumā spēlē, kurā Izmiras “Petkimspor” viesos ar rezultātu 80:62 uzvarēja “Bodrum” vienību.

Zorika komanda uzvarējusi astoņās no 15 spēlēm un ir piektā, bet Timmas vienība guvusi par panākumu mazāk un atrodas septītajā pozīcijā. Iepriekšējā sezonā Turcijas superlīgā uzvarēja Stambulas “Anadolu Efes”.

Francija, sievietes

Latvijas basketboliste Anete Šteinberga svētdien Francijas čempionāta mačā izcēlās ar 13 punktiem, taču tas neglāba viņas pārstāvēto Buržas “Tango” no zaudējuma, kamēr citā spēlē Kate Vilka ar 11 punktiem palīdzēja tikt pie uzvaras “Charnay” vienībai. “Tango” izbraukumā ar rezultātu 65:79 (17:18, 17:17, 16:22, 15:22) piekāpās Mondemarsānas “Basket Landes” basketbolistēm.

Šteinberga laukumā bija 17 minūtes un 51 sekundi un realizēja četrus divu punktu metienus, vienu no diviem tālmetieniem un divus no četriem soda metieniem, kā arī vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu pretinieču piespēli, nopelnīja trīs piezīmes, izprovocēja piecus sodus, iekrāja +/- rādītāju -14 un efektivitātes koeficientu 12. Buržas vienībā rezultatīvākā ar 18 punktiem bija Keila Aleksandere, kamēr mājinieču panākumu ar 17 punktiem sekmēja Musdandī Djaldi-Tabdi.

Citā mačā “Charnay” mājās ar rezultātu 71:64 (24:17, 9:16, 23:19, 15:12) uzvarēja Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo”. Vilka spēlēja 29 minūtes un 31 sekundi un raidīja grozā trīs no sešiem tālmetieniem un divus soda metienus. Viņas kontā arī trīs atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas, viena pārtverta piespēle, viena piezīme, divi izprovocēti sodi, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +11 un efektivitātes koeficientu 15.

Vēl Tarbas “Gespe Bigorre”, Rainai Tomašickai paliekot ārpus pieteikuma mačam, viesos ar 67:63 (16:17, 20:19, 13:10, 18:17) pārspēja “Villeneuve d’Ascq-LM”. Turnīra tabulā līdere ar desmit uzvarām 12 spēlēs ir “Tango”, “Charnay” ar bilanci 7-5 ir piektā, bet Tarbas “Gespe Bigorre” ar piecām uzvarām 11 mačos – astotā. Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Lionas ASVEL basketbolistes.