Gražulis gūst 11 punktus zaudējumā A sērijas mačā

12/02/2022 23:59
Andrejs Gražulis

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis sestdien Brešā guva 11 punktus Itālijas A sērijas spēlē, viņa pārstāvētajai Triestes “Allianz” komandai ciešot zaudējumu. Triestes basketbolisti viesos ar 76:87 (28:16, 14:25, 12:20, 22:26) atzina Brešas “Germani” pārākumu.

Gražulis spēlēja 36 minūtes, grozā raidot četrus no sešiem divpunktu metieniem un vienu no sešiem tālmetieniem. Viņa kontā arī 11 atlēkušās bumbas, četri bloķēti metieni, viena kļūda, divas pārtvertas bumbas, divas piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi, otrs lielākais komandā efektivitātes koeficients 20 un +/- rādītājs -6. Triestes komandā 23 punktus guva un septiņas rezultatīvas piespēles sakrāja Eidriens Benkss, bet pretiniekiem ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Amedeo Della Valle.

“Allianz” ar desmit uzvarām 18 spēlēs turnīra tabulā ieņem ceturto vietu, Artūra Strautiņa pārstāvētā Redžo Emīlijas “UnaHotels” ar astoņiem panākumiem 17 mačos ir 11., Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki vadītā Pezāro “Carpegna Prosciutto” vienība tikusi pie septiņām uzvarām 18 cīņās, kas dod 13.vietu 16 komandu konkurencē, bet Vernera Koha pārstāvētā Kremonas”Vanoli” 18 aizvadītās spēlēs tikusi pie pieciem panākumiem un turnīra tabulā ierindojas 15.pozīcijā. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Boloņas “Virtus”.

Grieķija

Latvijas basketbolists Jānis Bērziņš sestdien Larisā guva trīs punktus “Larisa” uzvarā Grieķijas basketbola čempionāta spēlē. “Larisa” savā laukumā ar 82:65 (15:16, 20:15, 21:19, 26:15) pārspēja Atēnu AEK.

Bērziņš spēli sāka uz rezervistu soliņa un piecās minūtēs un 59 sekundēs laukumā grozā trāpīja vienu no diviem trīspunktu metieniem. Viņš iekrāja divas personiskās piezīmes un tika pie +/- rādītāja +7. Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 18 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija Marins Maričs. Viesiem ar 12 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Īens Hamers.

“Larisa” Grieķijas čempionātā ar piecām uzvarām 14 spēlēs pakāpusies uz astoto vietu 13.komandu konkurencē. Jau ziņots, ka sezonas pirmo pusi Bērziņš aizvadīja Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā Manrezas “Baxi”, kuras sastāvā astoņās spēlēs vidēji 11 minūtēs guva 3,5 punktus un izcīnīja 1,3 atlēkušās bumbas. Līgums tika pārtraukts pēc basketbolista vēlēšanās. Līgums Bērziņam ar “Larisa” ir noslēgts līdz sezonas beigām.

Adrijas līga

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs sestdien Adrijas līgas spēlē punktus neguva, bet viņa pārstāvētais Belgradas “Partizan” svinēja uzvaru izbraukuma spēlē. “Partizan” viesos ar 86:80 (18:24, 22:22, 24:16, 22:18) uzvarēja citu Belgradas komandu FMP.

Kurucs laukumā pavadītajās piecās minūtēs un 42 sekundēs netrāpīja vienīgo tālmetienu. Viņš reizi rezultatīvi piespēlēja, reizi kļūdījās, divreiz pārkāpa noteikumus, kā arī tika pie +/- rādītāja -1 un efektivitātes koeficienta -3. Uzvarētājiem 21 punktus guva Dalass Mūrs. Pretiniekiem 16 punkti tika Danilo Tasičam.

“Partizan” uzvarējusi 16 no 19 Adrijas līgas spēlēm un ieņem pirmo vietu 14 komandu konkurencē. Kurucs pērnvasar ar “Partizan” noslēdza divu gadu līgumu ar atrunu, ka, saņemot piedāvājumu no kādas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas, viņš varēs atgriezties spēlēt Ziemeļamerikā.