Gražulis: Ja nebūtu aizgājis uz Ventspili, tad tagad sēdētu ofisā

24/09/2023 16:57
Nokopēts
Andrejs Gražulis

Latvijas izlases basketbolists Andrejs Gražulis sarunā “William Hill TV” kanālā atskatījies uz saviem pirmajiem soļiem basketbolā, kā arī uzstādījis nākamos karjeras mērķus.

“Kad mācījos skolā, Koknesē vienīgais pulciņš bija vieglatlētika. Basketbola nebija, futbola nebija, tāpēc arī aizgāju uz vieglatlētiku. Sāku ar soļošanu, četrus gadus soļoju, lielākā distance bija desmit kilometri. Bet pa lielam darīju jau visu. Tad paliku druknāks un sāku arī mest kaut ko. Lode man nepatika, metu šķēpu un veseri,” stāstīja Gražulis.

“Kad pārgāju es basketbolu, biju fiziski spēcīgāks par pārējiem. Uzreiz sāku pie mužikiem augstskolā, tur bija jāspēlē arī pie 23 gadus vecajiem. Bet jaunatnes līgā es pēc būtības neko nemācēju darīt [ar bumbu], toties varēju visus izgrūstīt, par visiem augstāk uzlekt. Mācēju atcerēties sadarbības, ar to problēmu nebija. Pirmajā gadā skrēju kā robots, nebija nekādu variantu nolasīt situāciju. Pirmā spēle man bija pret U16 izlasi. Bet tur es nospēlēju kādas astoņas minūtes. Bet to mandriku [uztraukumu] es atceros vairāk nekā spēli,” atcerējās spēlētājs.

“Garais spēlētājs var sākt [spēlēt basketbolu] 16 gados, mazais noteikti nē, būs grūti [panākt vienaudžus]. Kas man mācīja tehniku? Gints Fogels. Ilgi un dikti. 7:15 no rīta gājām un trenējāmies līdz riebumam, no sākuma man tas nepatika, pirmais pusgads vispār bija ļoti grūts. Zvanīju mājās, teicu, ka viss, pietiek. Mamma un tētis teica, ka nebūs, jāpaliek. Bija man tāda krīzes situācija. Uzskatu, ka “Ventspils” manī ieguldīja daudz. Ja nebūtu uz turieni aizgājis, tad, iespējams, pabeigtu skolu un tagad sēdētu ofisā. Viss salikās pa plauktiem tā, kā vajadzētu,” pauda Gražulis.

Tāpat Gražulis atskatījās uz Dāvja Bertānu pēdējo sekunžu metienu spēlē pret Vāciju. “Neaprunājām to metienu. Tas bija labs metiens, jo viņam tā spēle gāja, viņš arī meta iekšā. Tas bija pilnīgi pamatots metiens. Viņš bija brīvs un Dāvis tādus met iekšā.”

“Uz olimpiādi gribētu aizbraukt,” atklāja basketbolists. “Tas ir mērķis. Tur jau arī būs tā, ka nevienam vieta sastāvā nav garantēta. Eiropas čempionātu mājās arī būtu labi uzspēlēt. Protams, ka gribētu uzspēlēt Eirolīgā, pamačoties un redzēt, kas tur ir.”

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
2.95
3.1
2.5
1.53
4.1
6.5
2.49
4.14
2.65
1.3
5.25
9.25
1.15
8.25
15.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām