Gražulis rāda klasi un kļūst par rezultatīvāko spēlētāju Itālijas A sērijas 1/4 finālā

16/05/2023 22:51
Andrejs Gražulis

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis otrdien Itālijas A sērijas ceturtdaļfināla otrajā mačā guva 19 punktus viņa pārstāvētās Trento “Dolomiti Energia” zaudējumā izbraukumā.

Trento komanda viesos ar 81:84 (17:18, 17:23, 24:25, 23:18) piekāpās Tortonas “Derthona” vienībai, sērijā līdz trim uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-2.

Gražulis laukumā pavadītajās 28 minūtēs grozā trāpīja visus piecus divpunktu metienus, vienu no četriem tālmetieniem un sešus no astoņiem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja divas piezīmes, izprovocēja piecus pārkāpumus pretiniekiem, kā arī sakrāja labāko komandā +/- rādītāju +7 un labāko spēlē efektivitātes koeficientu 23.

Viesiem 17 punktus guva Mateo Spanjolo, bet uzvarētāju rindās ar 18 punktiem izcēlās Semādžs Kristons, 16 punktus gūstot Demontijam Hārperam. Sērijas trešā spēle norisināsies “Dolomiti Energia” laukumā piektdien.

Trento klubs ar 15 uzvarām 30 spēlēs pamatturnīrā ieņēma sesto vietu, Artūra Strautiņa pārstāvētais Redžo Emīlijas “UnaHotals” klubs ar 11 panākumiem bija 14. un vietu A sērijā saglabāja, jo bija labāki papildrādītāji, nekā tādu pašu bilanci iekrājušajai “Trieste”, kas ierindojās priekšpēdējā, 15.pozīcijā. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas “AX Emporio Armani Olimpia”.

Francija

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs otrdien guva 14 punktus viņa pārstāvētās un Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki vadītās Strasbūras SIG uzvarā Francijas čempionāta pamatturnīra pēdējā mačā, SIG iekļūstot “play-off” turnīrā. Strasbūras vienība izbraukumā ar 92:88 (13:23, 25:17, 28:29, 26:19) pārspēja “Roanne”.

Kurucs 25 minūtēs un 52 sekundēs laukumā grozā raidīja vienu no trijiem divpunktu metieniem un četrus no pieciem tālmetieniem, bet netrāpīja abus soda metienus. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, sakrāja divas rezultatīvas piespēles, četras piezīmes, trīs izprovocētus pārkāpumus pretiniekiem, pa vienai kļūdai un pārtvertai bumbai, kā arī spēli beidza ar +/- rādītāju +12 un efektivitātes koeficientu 16.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 17 gūtajiem punktiem bija Deandrē Lensdauns, kamēr pretiniekus no zaudējuma neglāba arī Ronalda Mārča 20 gūtie punkti, sešas atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles un četri bloķēti metieni. Strasbūras komanda ar 17 panākumiem 34 cīņās no desmitās vietas pakāpās uz astoto 18 Francijas čempionāta komandu vidū un kā pēdējā iekļuva izslēgšanas spēļu turnīrā.