Gražulis “terorizē” Trevīzo komandu, tomēr viņa pārstāvētā “Aquila” zaudē

11/02/2024 22:17
Andrejs Gražulis

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien Itālijas A sērijas mačā guva 23 punktus, taču tas neglāba viņa pārstāvēto Trento “Aquila” no neveiksmes. Trento vienība savā laukumā ar rezultātu 82:85 (21:17, 13:33, 23:14, 25:21) piekāpās Trevīzo “NutriBullet”.

Gražulis spēlēja 27 minūtes un realizēja četrus no pieciem divu punktu metieniem, četrus no astoņiem tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem. Viņa kontā arī septiņas atlēkušās bumbas, viena kļūdas, divas piezīmes un četri izprovocēti sodi, noslēdzot maču ar efektivitātes koeficientu 25 un +/- rādītāju -3.

Latvijas basketbolistam kļūstot par rezultatīvāko starp mājiniekiem, vēl 18 punktus guva Kamars Boldvins, kamēr viesu panākumu ar 19 punktiem sekmēja D’Andželo Herisons.

Citā mačā Riharda Lomaža pārstāvētā Boloņas “Virtus”, kuru vada Luka Banki, mājās ar rezultātu 94:67 (31:21, 18:20, 19:11, 26:15) uzvarēja Artūru Strēlnieku un “Scafati”.

Boloņas komandā Lomažs spēlēja 13 minūtes un raidīja grozā vienu no diviem soda metieniem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārtvēra vienu pretinieku piespēli, tika pie rezultatīvas piespēles, nopelnīja piezīmi, izprovocēja vienu pretinieku sodu un iekrāja +/- rādītāju +5 un efektivitātes koeficientu trīs.

“Scafati” rindās Strēlnieks pavadīja laukumā 19 minūtes un, metot garām grozam piecus tālmetienus, noslēdza maču bez punktiem. Viņš atzīmējās statistikā ar vienu izprovocētu sodu, divām kļūdām, vienu pārtvertu piespēli un vienu rezultatīvu piespēli, noslēdzot spēli ar +/- rādītāju -26 un efektivitātes koeficientu -4.

“Virtus” ar 15 uzvarām 20 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, “Aquila”, “Scafati” un Artūra Strautiņa pārstāvētā Tortonas “Derthona” ar bilanci 10-10 dala 7.-9. vietu 16 vienību konkurencē. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas “EA7 Emporio Armani Olimpia”, kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Boloņas “Virtus”.

Spānija

Latvijas basketbolisti Artūrs un Rodions Kuruci svētdien Murcijas UCAM vienībai palīdzēja Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā izcīnīt uzvaru, kamēr citā mačā zaudējumu piedzīvoja Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi”. Mursijas komanda savā laukumā ar rezultātu 91:78 (24:12, 22:20, 28:18, 17:28) pārspēja “Granada”.

Rodions Kurucs spēlēja 24 minūtes un sešas sekundes un realizēja divus divu punktu metienus un vienu tālmetienu, gūstot septiņus punktus. Viņš arī atzīmējās statistikā ar divām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, divām kļūdām, divām pārtvertām piespēlēm, piecām piezīmēm, diviem izprovocētiem sodiem un iekrāja +/- rādītāju -7 un efektivitātes koeficientu septiņu.

Tikmēr Artūrs Kurucs laukumā pavadītajās 18 minūtēs un 46 sekundēs raidīja grozā vienu no diviem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem, iekrājot četrus punktus. Viņa kontā arī divas bumbas zem groziem, viena rezultatīva piespēle, trīs piezīmes un viens izprovocēts sods, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +16 un efektivitātes koeficientu divi.

Mursijas vienībā rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Marko Todorovičs, kamēr starp viesiem ar 16 punktiem izcēlās Kristiano Felisio.

Citā mačā “Baxi” mājās ar 77:87 (19:27, 19:20, 23:17, 16:23) piekāpās “Barcelona” basketbolistiem. Šteinbergs mājinieku rindās laukumā bija 19 minūtes un 52 sekundes un, realizējot divus no četriem divu punktu metieniem un vienu no pieciem tālmetieniem, guva septiņus punktus, Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, iekrāja trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja pretinieku metienu, nopelnīja trīs piezīmes un iekrāja +/- rādītāju -6 un efektivitātes koeficientu četri.

Mursijas UCAM ar 13 uzvarām 22 spēlēs ir piektā, Manrezas “Baxi” ar bilanci 12-10 ir desmitā, bet Anžeja Pasečņika pārstāvētā “Palencia” ar četrām uzvarām ieņem pēdējo vietu 18 vienību čempionātā.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva “Barcelona”, kas finālsērijā ar 3-0 uzvarēja Madrides “Real”.