Grieķiete Drisbioti EČ vieglatlētikā uzvar 20 kilometru soļošanā

20/08/2022 14:39
Antigoni Drisbioti

Antigoni Drisbioti sestdien Eiropas vieglatlētikas čempionātā Minhenē uzvarēja 20 kilometru soļošanā. Drisbioti sasniedza jaunu personisko rekordu – stunda 29 minūtes un trīs sekundes -, distanci veicot ātrāk, nekā to vīriešu sacensībās izdarīja trīs no finišējušajiem, kā arī izcīnot karjeras lielāko panākumu.

Viņa par 17 sekundēm apsteidza divkārtējo šā gada pasaules čempionāta vicečempioni polieti Katažinu Zdzeblo un par 22 sekundēm personisko rekordu sasniegušo vācieti Saskiju Feigi. No 24 sportistēm viena nefinišēja, bet trīs tika diskvalificētas.

Jau ziņots, ka vīriešu sacensībās šajā distancē sestdien šāda ranga sacensību debitants Raivo Saulgriezis finišēja pēc distancē pavadītas stundas 29 minūtēm un 24 sekundēm, ieņemot 23.vietu 29 sportistu konkurencē.

Par uzvarētāju atkārtoti kļuva spānis Alvaro Martins, otro vietu ieņēma zviedrs Perseuss Karlstrēms, bet trešais finišēja spānis Djego Garsija Karrera. Plkst.21.25 pēc Latvijas laika cīņu par uzvaru sāks šķēpmetējas ar Madaru Palameiku un Līnu Mūzi ierindā. Čempionātu tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā pārstāv Līna Mūze, Madara Palameika, Patriks Gailums, Rolands Štrobinders un Gatis Čakšs šķēpa mešanā, Gunta Vaičule 400 metru sprintā, Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanā un Raivo Saulgriezis 20 kilometru soļošanā.