Girgensonam rezultatīva piespēle pārliecinošā uzvarā par “Kings”

21/10/2018 02:02

Latvijas izlases hokejista Zemga Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Bufalo “Sabres” sestdienas vakarā izcīnīja pārliecinošu uzvaru izbraukumā ar 5:1 pārspējot Losandželosas “Kings”.

“Sabres” treneris Fils Hauslijs laukumā kā pirmo sūtīja Zemga Girgensona uzbrucēju trijnieku, kur latviešu hokejists darbojās labā malējā uzbrucēja pozīcijā. Spēles pirmo trešdaļu aktīvāk iesāka mājinieki, radot pāris pusmomentus pie Linusa Ulmarka sargātajiem vārtiem, tomēr rezultātu atklāja “Sabres” – vārtu priekšā aktīvi nospēlēja vienības jaunizveidotā pirmā maiņa. Pēc komandas kapteiņa Džeika Aikela un pieredzējušā Džeisona Pominvila aktīvas spēles vārtu priekšā ripa atrada ceļu “Kings” vārtos, vārtu guvumu ieskaitot Aikela. Perioda izskaņā “Kings” krievu uzbrucēju atraidīja Bufalo komandas vārtu stabs.

Cīņas otro periodu veiksmīgi iesāka Bufalo hokejisti, izvirzoties vadībā ar divu vārtu pārsvaru. Atkal izcēlās “Sabres” pirmā maiņa – Aikels labi pacīnījās pie apmales, bet ripu aiz vārtiem saņēma Džefs Skiners, kurš izslidoja vārtu priekšā un raidīja ripu pāri Džonatana Kvika plecam – 2:0. Arī turpinājumā aktīvu hokeju demonstrēja viesi, trešdaļas beigās panākot jau 3:0. Skiners atkal saņēma ripu aiz vārtiem un līdzīgā stilā guva savus otros vārtus spēlē. 14 sekundes pirms trešdaļas beigām “Sabres” guva ceturtos vārtus, laukumā esot arī Girgensonam, ar precīzu metienu izcēlās aizsargs Zaks Bogosjans.

Trešo periodu aktīvi iesāka mājinieki, kuri izveidoja vairākus momentus pie “Sabres” vārtiem, taču vārtus gūt neizdevās. Pirmos vārtus “karaļiem” izdevās gūt vien trešā perioda 8.minūtē, kad vairākumā precīzu plaukstas metienu no vārtu priekšas izcēlās aizsargs Drū Dautijs. Turpinājumā sekmīgi aizsardzībā darbojās “Sabres” hokejisti un mājiniekiem neatlika nekas cits ka mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. 25 sekundes pirms mača beigām Džefs Skiners guva piektos vārtus viesiem un nodrošināja sev “hat-trick” – 5:1.

Girgensons darbojās komandas ceturtajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Johanu Larsonu un Evanu Rodrigesu. Laukumā pavadītājās 17:21 (3:16 – mazākumā) minūtēs latvietis izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli un vienu bloķētu metienu. Tāpat maču Girgensons pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šajā sezona Girgensons “Sabres” rindās aizvadījis astoņas spēles, izceļoties ar divām rezultatīvām piespēlem un negatīvu lietderības koeficientu -1.

“Sabres” jauno sezonu iesākuši ar četrām uzvarām un četriem zaudējumiem, kas dod 10. vietu Austrumu konferencē.

Girgensonam un “Sabres” nākamais mačs būs jāaizvada naktī no svētdienas uz pirmdienu, kad viesos būs jācīnās ar Anaheimas “Ducks” komandu, kura šobrīd ir trešajā vietā Rietumu konferencē.