Grigorjeva zaudē bronzas cīņā un paliek bez olimpiskās medaļas

04/08/2021 15:11
Anastasija Grigorjeva

Latvijas pārstāve Anastasija Grigorjeva trešdien Tokijas olimpiskajās spēlēs brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 62 kilogramiem izcīnīja piekto vietu. Grigorjeva cīņā par bronzu ar 1:3 piekāpās ukrainietei Irinai Koļadenko.

Otrajā minūtē Grigorjeva nopelnīja punktu par pretinieces pasivitāti, taču pretiniece ar Grigorjevas izstumšanu no apļa panāca neizšķirtu – 1:1. Līdzīgā cīņā ar 1:1 pirmais raunds arī beidzās.

Pirmās minūtes beigās otrajā raundā ukrainiete vēlreiz izstūma Grigorjevu no apļa, ieķeroties kājā – 1:2. Grigorjevai uzbrūkot, vēlreiz viņa izrādījās ārpus apļa – 1:3. Turpmākā cīņa pagāja nesekmīgos Grigorjevas uzbrukumos, rezultātam vairs nemainoties.

Jau ziņots, ka trešdien Grigorjeva gandarījuma turnīra pusfinālā ar 14:7 pārspēja rumānieti Kristu Inci. Otrdien pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā Grigorjeva ar 0:8 zaudēja grupas favorītei no Kirgizstānas Aisulu Tinibekovai.

Vēlāk ceturtdaļfinālā Tinibekova pēc 6:0 panākšanas noguldīja uz lāpstiņām rumānieti Kristu Inci, bet pusfinālā panāca 10:0 pret ukrainieti Irinu Koļadenko, dueli noslēdzot priekšlaicīgi. Tas deva Grigorjevai tiesības cīnīties par bronzu zaudētāju zarā.

Londonas olimpiskajās spēlēs Grigorjeva ierindojās devītajā, Riodežaneiro – astotajā vietā. Šajā olimpiskajā ciklā viņas kontā ir uzvara Eiropas spēlēs 2019.gadā, trešā vieta 2017.gada pasaules čempionātā un sudrabs ar bronzu Eiropas meistarsacīkstēs.

Tikai 22 gadus vecā Koļadenko ir 2021.gada Eiropas čempione svra kategorijā līdz 62 kilogramiem, kā arī bronzas ieguvēja iepriekšējā gada Eiropas meistarsacīkstēs. 2019.gada pasaules čempionātā Koļadenko svara kategorijā līdz 65 kilogramiem izcīnīja sudrabu. Grigorjeva Tokijā ir vienīgā Latvijas pārstāve cīņas sporta veidos.